W innym wpisie opisywaliśmy promocyjne warunki przeniesienia kredytu firmowego do Alior Banku. Jak tam już powiedzieliśmy faktycznie na rynku kredytów firmowych banki zaczynają się prześcigać w coraz to nowszych promocjach. BPH daje marżę 0%!

BPH ostatnimi czasy w tym roku, niezależnie od produktu i rodzaju klienta, obniża swoje marże do poziomu niespotykanego dla innych banków na rynku. Oferta kredytów mieszkaniowych nadal pozostaje na poziomie do którego inne banki się nie zbliżyły. Przy kredytach gotówkowych (o których również pisaliśmy na przestrzeni ostatnich dni) również oferta jest konkurencyjna.

Przy swoich produktach firmowych BPH w pierwszej połowie roku raczej nie eksperymentował z promocjami. Niedawno jednak wprowadził promocję, która ma trwać do końca roku na przeniesienie na atrakcyjnych warunkach kredytów z innych banków. Teraz przyszedł czas na nowych klientów, podobnie zresztą jak ma to przypadek z kredytami gotówkowymi.

Bank obiecuje 0% marży. Oprocentowanie kredytu to aktualna stawka WIBOR. Oczywiście jak mogliśmy się spodziewać takie warunki nie będą obowiązywać przez cały okres kredytowania, a tylko przez pierwsze 3 miesiące, ale zawsze. Inną sprawą pozostaje fakt dość atrakcyjnych poziomów marży po okresie promocyjnym.

W promocji kredyt dla firm BPH SAMbiznes (jak nazywa swoją ofertę BPH) można skorzystać z kilku prostych produktów banku:

  • linii debetowej w rachunku
  • prostego kredytu inwestycyjnego
  • nieodnawialnej pożyczki hipotecznej
  • kredytu samochodowego Auto Sezam

Co ciekawe w ofercie marże po okresie promocyjnym nadal pozostają na poziomie akceptowalnym, żeby nie powiedzieć atrakcyjnym na tle rynku:

  • kredytu samochodowego Auto Sezam – od 2,5%
  • prostego kredytu inwestycyjnego (warunkiem jest zakup, w tym finansowanie budowy, remont lub adaptacja) – od 2,5%
  • pożyczka hipoteczna (nieodnawialna, spłacana w ratach) – od 2,5%
  • limit debetowy w rachunku bieżącym – od 3%

Oferta jest skierowana tylko dla nowych kredytów, nie dotyczy niestety refinansowania obecnych zobowiązań ani podwyższeń kwot kredytowych. Co istotne z oferty mogą skorzystać firmy mikro i małe, co oznacza w BPH podmioty, które posiadają przychody roczne na poziomie do 5 mln złotych, niezależnie od formy prawnej prowadzonej działalności.

Nawet po skończeniu się warunków promocyjnych (co niestety następuje dość szybko bo już po pierwszym kwartale) warunki kredytowe pozostają na dość atrakcyjnych poziomach co należy przyjąć jako atrakcyjną ofertę kredytu firmowego.