Alior Bank MDM

Rynek kredytów firmowych przeżywa ostatnimi czasy ożywienie. W kredytach firmowych możemy zaobserwować więcej promocji i coraz atrakcyjniejszych ofert niż np. w porównaniu kredytów hipotecznych, które do niedawna były sztandarowym produktem banków.

Trzeba zaznaczyć na początku, z oferty promocyjnej nie może skorzystać każdy przedsiębiorca, ani nie każda firma, która posiada kredyt. Co ciekawe znaczna większość promocji czy nowych produktów bankowych, tych kredytowych jest skierowana do małych firm. Alior Bank celuje w większych graczy rynkowych.

Żebyśmy mogli skorzystać z promocji banku musimy przede wszystkim pochwalić się przychodami większymi niż 1,2 mln EUR lub jej równowartości w PLN. Jednym słowem przyszły klient musi rozliczać się na pełnej księgowości. Czego w zamian może oczekiwać klient?

Bank przejmie zadłużenie z innego banku za darmo. Czyli nowy klient Alior Banku nie zapłaci prowizji za przeniesienie kredytu oraz co istotne otrzyma marżę kredytową mniejszą o 50% od tej, którą ma dotychczas w swoim banku. Obniżka marży jednak nie będzie funkcjonować przez cały okres kredytowania, a przez pierwsze dwa lata. Z jednej strony dużo, z drugiej może się wydawać niezbyt wiele. Wszystko zależy od wcześniej podpisanej umowy kredytowej i warunków spłaty.

Drugą istotną cechą przeniesienia kredytu do Alior Banku jest fakt, że przenieść w promocji można tylko kredyty obrotowy lub inwestycyjny, co sugeruje, że do kredytu musimy posiadać zabezpieczenie. Trzecią jest fakt, że do przeniesienia są zakwalifikowane tylko, a może aż, kredyty do 5 mln PLN.

Reklama zachęcająca do skorzystania z promocji, mówi, że można zaoszczędzić nawet 100 tys PLN rocznie również przemawia za tym, że Alior Bank kieruje swoją ofertę dla większych firm.

Czego nie sposób zabrać Aliorowi to prezentacja i sposób sprzedaży swojej oferty. Oferta promocyjna faktycznie daje dużo korzyści, ale niestety może z niej skorzystać niewielka liczba klientów. Jak mówi reklama banku uzyskanie kredytu powinno odbywać się bezproblemowo, co jest niezaprzeczalną zaletą bo potencjalny klient nie musi przedstawiać dodatkowych dokumentów ani zabezpieczeń.