kredyt fair w idea banku

Kredyt w ofercie FAIR w Idea Banku doczekał się kilku istotnych zmian. Zmiany te dotyczą nie wszystkich produktów z rodziny FAIR, a kredytu obrotowego ratalnego i inwestycyjnego. Bank między innymi zmienił okres kredytowania.

Idea Bank prowadzi obecnie ogólnopolską kampanię promocyjną kredytu FAIR w postaci limitu w rachunku firmowym. Jednak jak już pisaliśmy kredyty FAIR to grupa produktów [Rodzaje kredytów FAIR w Idea Banku]. Bank postanowił od dzisiaj tj. od 10 maja wprowadzić kilka istotnych zmian w ofercie ratalnego kredytu obrotowego i inwestycyjnego.

Kredyt FAIR to przede wszystkim 0% oprocentowania kredytu w całym okresie kredytowania. W zamian za brak oprocentowania bank pobiera wyższą prowizję niż w standardowej ofercie. Więcej na temat oferty kredytów FAIR można przeczytać tutaj.

Co się zmieniło i aktualnie przedstawia się oferta kredytów FAIR w Idea Banku?

Przede wszystkim zmiana dotyczy okresu kredytowania, który teraz wynosi 24/36/48/60/72 miesiące. Zmiana stałych przedziałów kredytowania powoduje zmiany w wysokości prowizji pobieranej przez bank. Im krótszy okres kredytowania tym niższa prowizja. 

Przedział prowizji za uruchomienie kredytu obrotowego FAIR:

  • dla klientów tzw. prestige – od 16 do 37%
  • dla pozostałych klientów – od 24% do 64%

Dla kredytu inwestycyjnego FAIR:

  • dla wszystkich klientów od 15% do 34%

Jeżeli wnioskujemy o kredyt na podstawie prognozy przychodów w przyszłości, bank doliczy dodatkowe 10 p.p.

Istotną zmianą w przypadku kredytu obrotowego jest zrezygnowanie przez IB z prowizji za prolongatę kredytu. Dodatkowo bank wycofał możliwość zabezpieczenia kredytów FAIR gwarancją PLG COSME.

Podsumowując, zaciągając kredyt FAIR w Idea Bank, klient płaci jedynie prowizje (dwie – za weryfikację prowadzonej działalności oraz za uruchomienie kredytu). Bez zmian pozostaje wysokość kaucji. Bank pobierze również kaucję w wysokości 10% kredytu na okres pierwszych 12 miesięcy. Kaucja pozostanie zwrócona do dyspozycji klienta jeżeli ten będzie prawidłowo obsługiwał swoje zobowiązanie. Uproszczenie zasad kredytu powoduje, że kredyt jest bardziej przejrzysty niż poprzednio. Wpłynęła na to głównie decyzja o braku prowizji za prolongatę kredytu.