kredyt dla przedsiebiorców biz bank

BIZ Bank (wcześniej FM Bank) to bank, który w głównej mierze swoją ofertę kredytową kieruje do mikro i małych firm. Niedawno bank wprowadził nową ofertę kredytu dla przedsiębiorców.

Bank już wcześniej posiadał w swojej ofercie kredyty gotówkowe dla firm – Kredyt BIZ Ekspres czy Kredyt Kapitalny, jednak grupą docelową dla banku byli przedstawiciele tzw. wolnych zawodów oraz profesjonaliści (Wolny zawód czyli kto w jakim banku – sprawdź). Klienci prowadzący Indywidualną Działalność Gospodarczą (IDG) spoza listy preferowanych zawodów musieli zadowolić się znacznie mniejszymi kwotami kredytów oraz krótszym okresem kredytowania. Od sierpnia sytuacja w BIZ Banku jest inna…

Tzw. Kredyt dla przedsiębiorców to:

  • maksymalna kwota kredytu – 200 tys złotych
  • maksymalny okres kredytowania – 144 miesięcy przy konsolidowaniu innych zobowiązań lub 120 miesięcy dla nowych kredytów
  • prowizja od udzielenia kredytu – od 0,99% do 18,99%
  • marża kredytowa – od 3,99% do 8,29%
  • prowizja za wcześniejszą spłatę – 5% w ciągu pierwszych 24 miesięcy od uruchomienia kredytu, później 3%

Wysokość marży kredytowej oraz prowizji uzależniona jest od wariantu kredytu, czy z ubezpieczeniem czy bez oraz scoringu (ratingu) klienta.

Warunkiem do skorzystania z oferty kredytowej BIZ Banku jest obligatoryjne posiadanie konta firmowego w banku, którego koszt prowadzenia jest uzależniony od wysokości zaciągniętego kredytu – od 20 do nawet 120 złotych miesięcznie.

Co ważne, nowa oferta kredytu jest dostępna tylko dla klientów prowadzących IDG oraz rozliczających się z Urzędem Skarbowym na podstawie księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Działalność musi być nieprzerwanie prowadzona od minimum 12 miesięcy.

Dla klientów należących do grupy najmniejszego ryzyka, czyli tych, którzy posiadają wysoki scoring dla banku oferta wydaje się być dość atrakcyjna. Od klientów z niższym ratingiem bank jako dodatkowy warunek bank będzie wymagał wykupienia tzw. Pakietu Flexi, który między innymi pozwala zawiesić spłatę zobowiązania na 3 miesiące lub jej obniżenia na określony czas.

Jednak zaletą kredytu jest przede wszystkim stosunkowo prosta procedura wnioskowania o kredyt dla przedsiębiorców. BIZ Bank bada naszą zdolność kredytową na podstawie dochodów osiągniętych w poprzednim roku podatkowym oraz ewentualną prognozę na rok obecny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here