Kredyt dla firm w BPH

Niskie marże w połączeniu z niskimi stopami procentowymi powodują, że kredyty są stosunkowo tanie. Niestety nie wszystkie banki mówią wprost ile dany kredyt dla firm będzie kosztował potencjalnego klienta jeszcze przed decyzją kredytową. Teraz klient może przeliczyć wstępnie koszty na kredyt dla firm w BPH.

Klienci firmowi często spotykają się z sytuacją, gdzie nie wiedzą dokładnie jakie koszty kredytu będą musieli ponieść decydując się na dane rozwiązanie kredytowe. Banki dość często informację na temat wysokości marży kredytowej podają dopiero po weryfikacji wniosku.

Jednym z banków, który w pełni informuje o kosztach jest ING Bank Śląski. Na stronie internetowej banku znajdziemy praktycznie wszystkie informacje na temat danego produktu.

Bank BPH poszedł trochę inną drogą i zaprezentował ogólnie dostępny kalkulator kosztu kredytu. Rozwiązanie o tyle ciekawe i przydatne, że jeszcze przed wnioskowaniem o finansowanie zewnętrzne możemy ocenić atrakcyjność oferty.

Kalkulator jest dostępny dla wszystkich pod adresem https://www.bph.pl/calculator . Narzędzie wylicza nam całkowity koszt kredytu dla wybranej kwoty i okresu kredytowania lub miesięczny koszt wykorzystanej kwoty kredytu obrotowego. Kalkulator może nawet obliczyć zdolność kredytową, ale wiąże się to z podaniem kompletu informacji łącznie z danymi rejestrowymi firmy. Takie rozwiązanie powoduje, że potencjalni zainteresowani mogą być pewni kontaktu ze strony banku. Może to trochę zniechęcać tych, którzy chcą jedynie symulacji wstępnej.

Minusem jest brak podanych wstępny danych na temat kredytu, oprócz prowizji za udzielenie kredytu oraz kosztu odsetkowego, jak wysokość marży czy wymaganych zabezpieczeń. Niemniej jednak narzędzie może być przydatne dla zainteresowanych, szkoda tylko, że nie można anonimowo wyliczyć sobie zdolności kredytowej.

Podobne rozwiązanie stosuje już od jakiegoś czasu mBank, który również nie podaje składowych kosztów kredytu, ale pozwala wyliczyć wstępną zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy.