kredyt dla firm w ING

Bank ING od dłuższego już czasu ma jedną z najatrakcyjniejszych propozycji kredytowych dla małych firm. Formy promocji zmieniają się co jakiś czas, ale oferta wciąż pozostaje w czołówce. Od dziś mamy nową promocję na kredyt dla firm w ING – czy równie atrakcyjną?

Niezaprzeczalną zaletą kredytu dla firm w ING jest jego prosta i przejrzysta konstrukcja. Bank nie wymaga od klientów korzystania z dodatkowych produktów, a warunki kredytowe są atrakcyjne. Od dłuższego już czasu bank promuje swoją pożyczkę dla małych firm. Dziś wprowadza do oferty promocję – „Totalna Wyprzedaż Pożyczki”. Oferta jest dostępna w dwóch wariantach – kredytu zabezpieczonego hipoteką lub kredytu bez zabezpieczenia.

Promocję można podzielić na dwa rodzaje – kredytu bez prowizji z wyższą marżą kredytową lub kredytu z prowizją i niższą marżą kredytową.

Szczegóły dla oferty specjalnej „Totalna Wyprzedaż Pożyczki” w ING:

  • max kwota pożyczki to 2 mln złotych dla kredytu z zabezpieczeniem lub do 500 tys dla kredytu bez zabezpieczenia. Przy czym klienci nie wykonujący wolnych zawodów (lekarz, prawnik etc.) mogą uzyskać kredytowanie max do 350 tys złotych bez zabezpieczenia,
  • okres kredytowania to max 10 lat – 120 miesięcy
  • prowizja za udzielenie kredytu to 0% lub 2,5%
  • marża kredytowa dla kredytów z zabezpieczeniem – 3% (0% prowizji) lub 2,5% (2,5% prowizji)
  • marża kredytowa dla kredytów BEZ zabezpieczenia – 4% (0% prowizji) lub 3,5% (2,5% prowizji)
  • możliwa dodatkowa obniżka marży kredytowej, w każdym przypadku, za skorzystanie z ubezpieczenia Pewna Spłata Plus (PSP) o 0,5 p.p. – miesięczny koszt to 0,15% salda pozostałego do spłaty.

Co istotne, warunki dla oferty specjalnej w banku ING są dostępne dla wszystkich niezależnie od kwoty, stażu prowadzonej działalności etc. Oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna, zwłaszcza wariant bez zabezpieczenia. Konkurencyjną ofertę ma w tym momencie tylko bank BGŻ BNP Paribas (marża kredytu od 1,49%, choć bardziej realna dla większości potencjalnych klientów jest wartość 2,49%), ale w tym przypadku trzeba spełnić kilka dodatkowych warunków oraz obowiązkowo skorzystać z produktów dodatkowych.

Z oferty można korzystać od dziś, tj. 7 marca 2016 do ostatniego dnia maja 2016. Z oferty mogą skorzystać TYLKO mikro i małe przedsiębiorstwa rozliczające się na uproszczonej księgowości (KPiR) oraz prowadzone w formie Indywidualnej Działalności Gospodarczej, ewentualnie spółki cywilna i jawna. Co więcej, staż działalności to minimum 12 miesiący.