mBank oferta

Ostatnio pisaliśmy już o promocji niezabezpieczonego kredytu firmowego w mBanku. Bank zdecydował się jednak na przedłużenie promocji i w obecnej formie wnioskować o kredyt można do końca czerwca 2015. Na czym polega nowa promocja firmowa mBanku?

Jak podaje informacja na stronie banku oprocentowanie kredytu to tylko 4,9%. Na skład oprocentowania wpływa wysokość marży, która jest stała i wynosi 3,08% oraz stawki referencyjnej WIBOR 3M, która w materiałach informacyjnych ma wysokość 1,82% (wg. stawki z dnia 28-02 br). Oprocentowanie kredytu powinno zatem być obecnie mniejsze bo aktualna stawka WIBOR 3M w mBanku to 1,68% czyli oprocentowanie wynosić powinno 4,76%.

mBank po połączeniu się z całą grupą w jeden duży bank ma jedną z największych ofert kredytowych na rynku. W segmencie kredytów firmowych nie jest inaczej. Teraz w okresie od 11. maja do 7. czerwca br. wprowadził promocyjne warunki kredytów firmowych. Warto dodać, że chodzi o kredyt niezabezpieczony do kwoty aż 500 tys PLN.

Kredytów niezabezpieczonych do 500 tys PLN na rynku nie jest dużo, dlatego też konkurencja nie jest tak dynamiczna jak przy kredytach np. gotówkowych. Dlatego też, promocja może wydawać się nader atrakcyjna.

Szczegóły oferty i promocji:

  • max kwota kredytu 500 tys PLN
  • stała marża kredytowa – 3,08% + WIBOR 3M (w chwili publikacji wpisu, mBank podaje wysokość 1,68% na najbliższy kwartał tj. od czerwca do sierpnia)
  • min. kwota to 30 tys PLN
  • minimalny okres spłaty przy pożyczce ratalnej to 36 miesięcy
  • ubezpieczenie do kredytu – obowiązkowe. Dwa różne warianty zależne od rodzaju produktu kredytowego. (szczegóły w tabeli poniżej)

Z kredytu można skorzystać na 2 sposoby:

  •  limitu w rachunku bieżącym
  •  kredytu ratalnego z max okresem spłaty do 84 miesięcy (7 lat)

Co najistotniejsze kredyt ma niskie oprocentowanie (jak pisaliśmy wyżej powinno wynosić 4,76!) co przy kredytach firmowych bez zabezpieczenia jest rzadkością. Jednakże promocję należałoby rozumieć jako dwa niezależne produkty kredytowe z takim samym oprocentowaniem, ponieważ warunki obu produktów się różnią między sobą. Różnice są dość znaczne.

Max kwota o jaką możemy się starać, różni się w zależności od rodzaju wybranego produktu kredytowego. Żeby dostać wspomniane wcześniej 500 tys PLN, ale tylko w kredycie w rachunku bieżącym. Przy kredycie ratalnym, który możemy rozłożyć max na okres 7 lat, max kwota to 200 tys PLN. Różnice są również w prowizjach oraz kosztach ubezpieczenia.

[table id=15 /]