ING kredyt mieszkaniowy

Banki w tym roku chętniej niż w latach poprzednich udzielają kredytów dla firm. Oferty są coraz bardziej konkurencyjne i coraz to nowy bank próbuje przebić się z warunkami specjalnymi swojej oferty. ING wprowadził już jedną promocję w tym roku na kredyt dla firm, teraz próbuje przejąć klientów z innych banków.

O ofertach przeniesienia kredytu firmowego już pisaliśmy. Dotychczas promocje na tego typu rozwiązanie miały mBank i BPH. Teraz o solidnych klientów z innych banków włączył się do walki bank ING. 

Bank będzie nagradzał nowych klientów mniejszą marżą oraz brakiem prowizji za przeniesienie zobowiązania z innego banku. Nowa akcja promocyjna banku dotyczy zarówno linii kredytowej w rachunku jak i pożyczki ratalnej.

ING podchodzi do przeniesienia zobowiązania trochę inaczej niż BPH czy mBank. Bank obniża marżę względem swojej oferty standardowej, nie jak to ma miejsce w przypadku przeniesienia kredytów do BPH względem warunków już posiadanego zobowiązania w innym banku.

Co ważne oferta promocyjna jest skierowana do przedsiębiorców, którzy swoją firmę prowadzą min. 12 miesięcy z wyjątkiem wolnych zawodów gdzie minimalny okres prowadzenia działalności to 6 miesięcy. Dodatkowo osoby, które prowadzą swój biznes nieprzerwanie od min. 4 lat mogą liczyć na korzystniejsze warunki.

Jakie warunki proponuje swoim nowym klientom ING przy kredycie ratalnym:

  • max kwota kredytu to nawet 1,2 mln PLN, ale do 250 tys PLN bez zabezpieczenia, a dla wybranych zawodów i grupy klientów nawet 500 tys PLN
  • stosunkowo długi okres kredytowania bo nawet 10 lat dla kredytów powyżej 50 tys PLN
  • niskie marże dla kredytów powyżej 500 tys PLN z zabezpieczeniem – 2% marży
  • brak prowizji za uruchomienie kredytu

Dokładnie wartości marż kredytowych prezentuje poniższa tabela:

[table id=33 /]

Bank proponuje trochę inne warunki na kredyt dla firm ING w formie linii kredytowej:

  • max kwota kredytu nawet 500 tys PLN, ale do 200 tys PLN bez zabezpieczenia
  • prowizja 0% za uruchomienie kredytu
  • marża od 4,5% dla kredytów bez zabezpieczenia

Wartości marżowe są przedstawione w poniższej tabeli:

[table id=34 /]

Dodatkowo można obniżyć marżę kredytową o 0,5% przystępując do ubezpieczenia Pewna Spłata Plus. Sam koszt ubezpieczenia jest jednak wyższy niż oszczędności:

  • 0,15% od kwoty pozostałej do spłaty przy kredycie ratalnym
  • 0,1% od kwoty przyznanego limitu

Oferta promocyjna jest skierowana dla przedsiębiorców, którzy nie rozliczają się w formie pełnej księgowości.

Bankom w tym roku ewidentnie zależy na kredytach firmowych, a dzięki temu klienci mogą wybierać w coraz to lepszych ofertach.