ING kredyt mieszkaniowy

Rynek kredytów dla firm w tym roku jest naprawdę obfity w promocje. Banki mocno konkurują o klienta, co ma wydźwięk w coraz to niższych marżach, prowizjach czy produktach dodatkowych.

Taki obraz rynku niewątpliwie jest dobry dla korzystających z produktów, czyli przedsiębiorców. Co ważne, większość nowości i promocji jest skierowanych do najmniejszych przedsiębiorców, czyli dużej grupy docelowej. Na rynku pod tym względem najbardziej aktywne są banki Raiffeisen Polbank (który jest niejako zobowiązany do znalezienia nowych dobrych klientów, którzy pomogą sprzedać bank), bank BPH, który można podejrzewać o podobne pobudki jak RP oraz ING. ING w ostatnim czasie wprowadził kilka promocji produktów kredytowych i najwyraźniej nie zamierza na tym poprzestać.

Najnowsza promocja jest mocno ograniczona w czasie, trwa tylko 3 tygodnie. Co bank daje w tym czasie? Najprawdopodobniej najniższą dostępną marżę na rynku w jednym z najprostszych (czyt. najczytelniejszych) produktów na rynku. Wszystkie produkty kredytowe banku ING cechują się dość jasnymi warunkami. Teraz bank swoje jasne zasady uprościł do minimum. Dla klientów, którzy zdecydują się zapłacić prowizję za uruchomienie kredytu bank daje marżę w wysokości 3%. Prowizja, co istotne, nie należy do dużych kosztów bo wynosi 2% od kwoty kredytu. Co ważne bank nie wymaga żadnego zabezpieczenia kredytu.

Kredyt dla firm ING – Szczegóły oferty:

  • max kwota kredytu to 250 tys PLN bez zabezpieczenia
  • marża kredytu 3%
  • oprocentowanie oparte o WIBOR 3M dla kredytów do 12 miesięcy lub WIBOR 6M dla kredytów na dłuższy okres spłaty
  • max okres kredytowania to aż 120 miesięcy (10 lat)
  • brak opłat za wcześniejszą spłatę lub zarządzanie

Skorzystać z oferty mogą wszystkie firmy rozliczające się na podstawie książki przychodów i rozchodów. Działalność firmy musi trwać nieprzerwanie od min. 12 miesięcy. Z oferty wykluczone są spółki z o.o., które zobowiązane są ustawowo do prowadzenia pełnej księgowości.

3% marży kredytowej może zostać dodatkowo obniżony o 0,5% jeżeli kredytobiorca zdecyduje się skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia Pewna Spłata Plus, którego koszt to 0,15% od salda zadłużenia płatny miesięcznie.

Osoby zainteresowane atrakcyjnymi warunkami kredytu muszą się spieszyć, bank takie warunki proponuje tylko w okresie od 27-07 do 14-08 bieżącego roku.