Twitter i Google

Jak podają informacje na twitterze, Google oraz Twitter zacieśniają współpracę. Nowa forma prezentacji wpisów ma umożliwić pozyskanie nowych użytkowników serwisu społecznościowego.

Na razie w Stanach w wynikach wyszukiwania na Google można otrzymać treści ostatnich tweetów oraz zdjęcia z serwisu. Rozwiązanie jest na razie dostępne tylko na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS, ale w niedługim czasie ma również być zastosowane na komputerach oraz w innych częściach świata.

Twitter po latach dynamicznego wzrostu w ilości użytkowników ostatnio znacznie zwolnił co spowodowało reakcję inwestorów giełdowych. Firma choć generuje duże zyski daje znać, że przestaje dynamicznie się rozwijać co spowodowało spadki wycen akcji na giełdzie.

Podjęcie takiej kooperacji ma dodać atrakcyjności serwisowi i zdobyć nowych użytkowników. Współpraca ma polegać na tym, że na dane wyszukiwane hasło zostają publikowane wyniki z najnowszych tweetów, które zawierają informacje na temat szukanej frazy. Po kliknięciu w dany link będziemy automatycznie przenoszeni na strony serwisu i przeczytać interesujące na tweety w całości.

Ostatni raport kwartalny serwisu niestety przedstawił mniejsze zyski niż zakładał rynek co miało odzwierciedlenie w spadkach cen akcji na giełdzie.

Twitter jest bardziej niszowym serwisem społecznościowym niż facebook, a przez to osiągnął już pułap użytkowników, który jest mu ciężko przekroczyć. Z serwisu korzystają w dużej mierze dziennikarze, politycy, profesjonaliści, dla których ważna jest treść i szybka informacja. Chyba, ale to moja subiektywna opinia jest przez to serwisem poważniejszym niż wspomniany facebook. Jest to serwis bardziej informacyjny niż facebook również przez formę zamieszczania wpisów, które są ograniczone do 140 znaków.

Do współpracy obu firm już doszło w przeszłości, ale została ona zaprzestana w roku 2011. Dzisiejsza informacja została pozytywnie oceniona przez inwestorów giełdowych. Kurs akcji Twittera po publikacji potwierdzenia nawiązania współpracy (gdzieżby indziej jak nie przez serwis twitter) lekko się ożywił, ale nadal traci względem wczorajszego kursu. Obecnie o około 0,6%.

W Polsce na usługę musimy jeszcze poczekać. Niestety informacji jak długo nie podano.