BZ WBK podnosi marże kredytowe

Koniec grudnia, a konkretniej druga jego połowa była „owocna” dla droższe kredyty mieszkaniowe. Pierwszy z podwyżkami był Deutsche Bank, potem nastąpiła seria podwyżek w innych bankach. W lutym kolejny duży bank, BZWBK podnosi marże kredytowe.

Większość z największych banków w Polsce zdecydowało się podnieść marże kredytowe dla kredytów hipotecznych. Podwyżki są kojarzone z podatkiem bankowym, który znacznie obniży zyski banków. Kilka dni temu informowaliśmy o Alior Banku, który podniósł marże kredytowe dla nowych kredytów hipotecznych. Wczoraj pisaliśmy o ING i nowej ofercie kredytu mieszkaniowego. Teraz przyszła pora na BZ WBK, 4 największy bank pod względem aktywów w Polsce.

BZ WBK podnosi marże kredytowe z początkiem przyszłego miesiąca, czyli od najbliższego poniedziałku. Cóż podwyżki ominą tylko klientów VIP w BZ WBK, a VIP-em jest osoba, która zarabia minimum 10 tys netto lub ma depozyty w banku na kwotę nie mniejszą niż 200 tys złotych. Dla takich osób oferta kredytowa pozostaje bez zmian. Niestety przeciętny Kowalski musi pogodzić się z podwyżkami. Jak wygląda nowa oferta kredytu hipotecznego w BZ WBK?:

Do wyboru mamy 2 warianty kredytu:

  • z prowizją i niższą marżą kredytową lub
  • bez prowizji ale z wyższą marżą kredytową

Zjawisko znane z innych banków. Kredyt mieszkaniowy z prowizją:

  • prowizja 2% lub 2,5%. Niższa dla już obecnego klienta banku, wyższa dla nowego klienta.
  • marża kredytowa 1,99 – 2,39% – uzależniona od scoringu wewnętrznego banku jaki uzyska wnioskodawca.

Kredyt mieszkaniowy bez prowizji:

  • prowizja 0%
  • marża kredytowa 2,29% – 2,69% – uzależniona od scoringu wewnętrznego banku jaki uzyska wnioskodawca.
  • warunkiem skorzystania z tej oferty jest konieczność przystąpienia przynajmniej jednego wnioskującego do pełnego pakietu ubezpieczeń

Co ważne, aby uzyskać powyższe warunki kredytowe koniecznym jest założenie konta osobistego, które będzie zasilane wpływami wynagrodzenia minimum 2 tys złotych miesięcznie.

Dla klientów VIP marża kredytowa pozostaje bez zmian i wynosi 1,69% w wariancie z prowizją i 1,99% w wariancie bez prowizji, ale z ubezpieczeniem. 

W przypadku pożyczki hipotecznej (wysokość prowizji analogiczna do kredytu mieszkaniowego):

  • marża kredytowa wynosi 3,39 – 4,09 w wariancie z prowizją lub
  • 3,69 – 4,39 w wariancie bez prowizji ale z pakietem ubezpieczeń