karta dla rolnika

Rolnicy podobnie jak przedstawiciele tzw. wolnych zawodów (prawnicy, lekarze etc.) mogą liczyć na specjalne oferty bankach. Klienci z sektora rolnego są grupą szczególnie lubianą w niektórych bankach. PEKAO S.A. od kilku dni ma dla nich karty ze specjalnie skonstruowanym programem rabatowym.

Agrar – to karta dla rolnika i firm z sektora rolno-spożywczego. Poza ładnym wyglądem karta ma przede wszystkim program rabatowy skonstruowany specjalnie dla sektora. To pierwszy tego typu program w Polsce skierowany do rolników oraz sektora rolno-spożywczego.

Obrót bezgotówkowy zyskuje na znaczeniu również w sektorze rolniczym, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie specjalnych kart dla rolników i firm rolniczych. Projektując karty, staraliśmy się, żeby dzięki oferowanym zniżkom dawały wartość dodaną dla posiadaczy. Planujemy rozszerzać listę partnerów o kolejne firmy świadczące usługi dla rolników – mówi Rafał Petsch, Dyrektor Zarządzający w Banku Pekao.

Od stosunkowo krótkiego czasu bank PEKAO stara się mocno zaznaczyć swoją obecność i trafić do rolników z swoimi produktami – kontem osobistym czy firmowym oraz kredytami. Taka karta do konta to dodatkowe rabaty (karta działa również w standardowym programie Galeria Rabatów Banku PEKAO S.A.) , w firmach:

  • Ciech Sarzyna – 2% na środki ochrony roślin
  • Grecos – 5% na wakacje do końca roku
  • MB Motors Mercedes Benz – 10% na auta, serwis i produkty
  • Polskie Wydawnictwo Rolnicze (PWR) i Orlen – 5% na prenumeratę i do 8 gr / l paliwa na stacjach Orlen i Bliska
  • Ursus S.A. – do 10% na wybrane produkty i usługi

Co ciekawe, posiadacz karty Agrar tylko w przypadku rabatów w Ursus musi zapłacić za nie kartą. W pozostałych przypadkach wystarczy kartę okazać.

Co więcej, jak podają komunikaty prasowe PEKAO S.A. wszyscy posiadacze kart debetowych Banku Pekao mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze z 1,8 tys. bankomatów w kraju jak i 17 tys. bankomatów w Grupie UniCredit za granicą. Dodatkowo jeżeli rolnik lub firma rolna, zdecydują się na kartę debetową Agrar do rachunku firmowego, będą mogli bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w miejscowościach, w których nie ma bankomatu Banku Pekao.

Podsumowując, propozycja PEKAO może okazać się ciekawa. Czy inne banki również wprowadzą swoje programy rabatowe specjalnie dla tej grupy klientów? Jak na razie jednak program skupia wokół siebie stosunkowo mało firm – partnerów, ale według zapewnień program ma być szybko rozwijany.