Kalkulator MDM – sam wylicz kwotę dofinansowania

Oddajemy w Wasze ręce kalkulator MDM. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób można sprawdzić na jaką dopłatę mamy szanse oraz czy mieszkanie spełnia warunki programu.

Jest to pierwsza wersja kalkulatora, który będziemy chcieli rozwijać. Kalkulator jest w formie pliku excela. Obsługa kalkulatora jest bardzo prosta, ale w poniższych slajdach opisujemy krok po kroku jak z niego korzystać. Wszelkie uwagi do działania kalkulatora prosimy wysyłać na adres info@ff-24.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny w serwisie.

Instrukcja obsługi kalkulatora:

Kalkulator trzeba pobrać z naszej strony i zapisać na dysku swojego komputera.

Kalkulator rat kredytowych

1Otwieramy kalkulator

Tak wygląda ekran kalkulatora. Do wypełnienia możliwe są tylko okna w kolorze żółtym.

2Wybieramy rynek i lokalizację nieruchomości

Wybieramy z list rozwijanych. W pierwszym miejscu rodzaj rynku. W oknie niżej lokalizację

3Maksymalne limity cen metra kwadratowego

Po prawej stronie okna kalkulatora wyskakują maksymalne ceny metra kwadratowego w programie MDM dla wybranej lokalizacji. Cena odtworzenia metra kw. pozwala na obliczenie kwoty dofinansowania.

4Cena i metry kwadratowe

Koniecznym jest uzupełnienie ceny oraz ilość metrów kwadratowych kupowanej nieruchomości.

5Czy spełniony warunek dla MDM

Po wprowadzeniu wszystkich danych uzyskamy informację zwrotną czy dana nieruchomość spełnia kryteria programu MDM. Do określenia dofinansowania potrzebne jest jeszcze tylko zaznaczenie z listy kwoty dopłaty – czyli ilości dzieci na utrzymaniu.

6Wyliczenie dofinansowania

W oknie kwota dofinansowania zostaje pokazana kwota dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

UWAGA!!! Kalkulator w obecnej wersji poprawnie liczy dofinansowanie na I kwartał 2016. Kwoty dofinansowania są uzależnione od ceny odtworzenia metra kwadratowego i są publikowane co kwartał przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest odpowiedzialny za dopłaty w programie.

Finanse w firmie na facebooku