Kalkulator kosztu kredytu firmowego

Przedstawiamy Państwu opracowany przez nas kalkulator kosztu kredytu firmowego. Kalkulator jest pozwoli wyliczyć oszczędności na należnym podatku oraz całkowity koszt kredytu faktycznie poniesiony w danym okresie.

Jest to pierwsza wersja kalkulatora, który będzie przez nas rozwijany w czasie. W tym momencie pozwala on jednak wyliczyć ratę kredytu – stałą i malejącą oraz koszt takiego kredytu w wybranym okresie. W tym momencie kalkulator liczy tylko dwa koszty dodatkowe – prowizję za uruchomienie i koszty ubezpieczenia pobieranego z góry za cały okres kredytowania. Następne wersje będą uwzględniały większą liczbę kosztów dodatkowych.

Kalkulator rat kredytowychInstrukcja obsługi:

1Ekran główny

Tak wygląda pełny ekran kalkulatora. Wypełnić można tylko komórki zaznaczone na kolor żółty. Do obliczenia kosztów należy przygotować sobie podstawowe dane kredytowe (oprocentowanie, prowizję, ubezpieczenie) oraz dane finansowe i koszty poniesione na składki ZUS.

2Parametry kredytu

W lewym górnym rogu mamy sekcję kredytową. Wpisujemy podstawowe dane w pola zaznaczone na żółto. Istotnym jest, aby wskazać ilość badanych rat w polu obok „Suma Odsetek” przy ratach stałych. Po prawej stronie kalkulator automatycznie liczy koszt dla analogicznego kredytu, ale dla rat malejących.

3Wybór rozliczenia podatku dochodowego

Poniżej sekcji kredytowej widzimy tabelę dochodową. Wybieramy z listy formę rozliczania podatku – liniowy czy progresywny. Uzupełniamy przychód, koszty oraz sumę zapłacony składek na ZUS. W pierwszej linii kalkulator liczy koszt kredytu oraz należny podatek, natomiast w drugiej podatek bez kosztów kredytu. Tabela dla rat malejących jest uzupełniania automatycznie na podstawie wcześniej wpisanych danych.

4Koszt podatkowy kredytu

W komórkach zaznaczonych kolorem różowym(może czerwonym?) kalkulator kosztu kredytu firmowego oblicza koszt kredytu w wybranym okresie oraz różnicę w należnym podatku. Różnica wskazana między podatkiem bez kosztów kredytu a tym uwzględniającym kredyt.

UWAGA! Jeżeli mamy wpisaną prowizję to kalkulator też ją zalicza do kosztów.

Jest to pierwsza wersja kalkulatora, który będziemy rozwijać o kolejne funkcjonalności. Wszelkie uwagi lub sugestie prosimy kierować mailowo na nasz adres info@ff-24.pl

Finanse w firmie na facebooku