kredyt dla firm w ING

Nie raz już pisaliśmy o tym, że przedsiębiorcy są w tym roku grupą promowaną w bankach. Kilka banków jak BPH, Raiffeisen Polbank czy mBank od początku roku zachęca do przenoszenia lub zaciągania kredytu na promocyjnych warunkach. O ofertach banku ING też pisaliśmy już kilkukrotnie. Tym razem przyglądamy się jego najnowszej ofercie pod nazwą „Jesienna wyprzedaż pożyczki dla firm ING”.

Bank ING od tego miesiąca wprowadził promocję na kredyt mieszkaniowy z atrakcyjnymi warunkami, teraz przyszedł czas dla prowadzących firmy. Od 1 października do 8 listopada można składać wnioski na kredyt dla firm w bardzo atrakcyjnej promocji, przynajmniej według naszego serwisu.

Co istotne w promocjach jak i warunkach standardowych, niezależnie do rodzaju kredytu, to jego przejrzystość. Pożyczka dla firm w ING zawsze spełniała ten warunek i całe szczęście pod tym względem się nic nie zmieniło:)

Jakie warunki w ofercie promocyjnej proponuje bank przedstawia poniższa tabela:

[table id=60]

Co ważne, marżę możemy dodatkowo obniżyć o 0,5% jeżeli przystąpimy do ubezpieczenia, które jest płatne 0,15% od salda zadłużenia miesięcznie. Maksymalny okres kredytowania to 120 miesięcy.

Bank zrobił takie same warunki dla wszystkich, klientów nowych i starych, niezależnie od stażu firmy to niezaprzeczalnie zaleta. Marża w wysokości 4% jest jedną z najniższych dostępnych na rynku. Konkurować może jedynie BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank (ale z dodatkowym zabezpieczeniem BGK) i kilka ofert negocjowanych. Rezygnacja z prowizji uatrakcyjnia ofertę jeszcze bardziej.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby skorzystać z oferty:

  • staż działalności min. 12 miesięcy
  • otworzyć konto firmowe – aktywne (przelew do ZUS lub US lub wpłata min. 2 tys PLN) – jest bezpłatne
  • prowadzić uproszczoną księgowość

Oferta jest przeznaczona tylko dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą (IDG) (może być prowadzona w formie spółki cywilnej, jawnej bądź partnerskiej) i rozliczających się na uproszczonej księgowości.

Bank deklaruje, że proces weryfikacji wniosku i wydanie decyzji kredytowej zajmie mu 2 dni robocze.