Ile się czeka na kredyt mieszkaniowy?, leasing sprzętu budowlanego

We wrześniu na kredyt mieszkaniowy będziemy czekać mniej więcej tyle samo czasu co w kilku ostatnich tygodniach. Czas wydawania decyzji kredytowej praktycznie pozostaje bez zmian. Z zestawienia jednak wypadło kilka banków. Ile trwa otrzymanie decyzji na kredyt mieszkaniowy w poniższej tabeli.

Przeglądasz temat, który jest już dość „leciwy”. Tutaj (w sekcji kredyty osobiste – Czasy Operacyjne) znajdziesz najnowsze porównania ile czasu czeka się na kredyt mieszkaniowy w bankach. 

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, od pierwszej do ostatniej wizyty w danym banku, trwa łącznie około miesiąca czasu. W niektórych przypadkach czas ten może być trochę krótszy, w niektórych nieznacznie się wydłużyć. W poniższym zestawieniu prezentujemy orientacyjne czasy operacyjne w bankach we wrześniu potrzebne na wydanie decyzji kredytowej. W zależności od banku trzeba dodać do tych danych kilka dni na otrzymanie i podpisanie umowy kredytowej oraz wypłatę środków.


W niektórych bankach decyzję MOŻEMY otrzy-mać w 4 dni robocze


Czas otrzymania decyzji kredytowej, jest jednak kluczowy. Wiemy czy otrzymamy środki na finansowanie danej nieruchomości czy też nie. W niektórych bankach taką decyzję jesteśmy w stanie otrzymać w ciągu 4 dni roboczych. Tak jest np. w Eurobanku, Banku Ochrony Środowiska, BGŻ BNP Paribas i Millennium. Tutaj w czasie krótszym niż tydzień powinniśmy otrzymać wiążącą informację, czy bank zdecyduje się pożyczyć nam pieniądze na zakup czy też nie. Oczywiście, mówimy o przypadku gdy do banku składamy kompletny wniosek kredytowy ze wszystkim wymaganymi i pozwalającymi podjąć analitykowi decyzję kredytową dokumentami i załącznikami. W przypadku tzw. „braków” czas ten zapewne się wydłuży.

Czasy w poniższej tabeli przedstawiają dni robocze, z wyłączeniem dni wolnych czy weekendów. W tabeli nie znajdziemy już banku BPH, który zaprzestaje przyjmowania wniosków kredytowych (choć według nieoficjalnych informacji będzie je jeszcze przyjmował do 15 września br). Drugim bankiem, którego brakuje jest „tradycyjny czy też uniwersalny” mBank. Bank zdecydował, że wnioski mieszkaniowe można składać już tylko do specjalnie wydzielonego w tym celu – mBanku Hipotecznego. Dla klientów nie ma to większego znaczenia, gdyż wnioski mogą składać w placówkach „uniwersalnego” mBanku. Znaczenie ma cel, bank finansuje lub refinansuje tylko zakup lub budowę.

Ile się czeka na kredyt mieszkaniowy we wrześniu 2016?

[docxpresso file=”http://fwf.com.pl/wp-content/uploads/2016/09/wrzesien-2016.odt” comments=true]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here