Summer HUB – biuro na leżaku

Grupa Getin Noble Banku nie przestaje zaskakiwać w zakresie wprowadzania innowacji w swoich usługach. Pisaliśmy już o Idea Cloud, Idea Hub, mobilnych bankomatach, kartach z wyświetlaczami czy kartach ze zmiennym kodem CVV. Na wakacyjne dni Idea Bank wprowadził słoneczne biuro Idea Summer HUB.

Idea Summer Hub to letnia wersja placówek Idea HUB, czyli placówek bankowych w połączeniu z przestrzenią biurową. Niestety placówek, które nadal są dostępne tylko w Warszawie i nie inaczej jest w wersją wakacyjną. Idea Bank zdecydował się na otworzenie dwóch takich miejsc w Warszawie – jeden na Powiślu, drugi na plaży przy Moście Poniatowskiego po praskiej stronie Wisły.

Idea HUB to nie tylko placówka bankowa, ale dodatkowo, a może przede wszystkim, przestrzeń kawiarniano-biurowa, którą bank udostępnia swoim klientom. W głównym założeniu jak podają przedstawiciele banku to wartość dodana, której nie spotkamy u konkurencji. W HUB-ie przeczytamy najnowsze wiadomości, skorzystamy z Wi-Fi, napijemy się kawy, a nawet możemy zorganizować spotkanie biznesowe. Teraz do tego bank dodaje możliwość opalania się na leżaku i pracowania jednocześnie. Summer Idea Hub jak podaje bank to przestrzeń coworkingowa, miejsce przyjazne przedsiębiorcy i w całości oddane do jego dyspozycji.

Dwie nowe placówki będą dostępne tylko w okresie wakacyjnym. Obie nowe lokalizacje nie prowadzą jednak usług bankowych. Mają za zadanie reklamować „tradycyjne” HUB-y. Trzeba przyznać, że pomysł Idea HUB jest bardzo ciekawy. Aby w pełni skorzystać z Huba musimy być klientem Idea Banku.

Co ciekawe, ostatnie dane Komisji Nadzoru Finansowego mówią, że zniknęło ponad 500 tradycyjnych placówek bankowych w ciągu ostatniego roku, natomiast badania rynku pokazują, że tradycyjne placówki są nadal bankom potrzebne i znaczna większość klientów korzysta właśnie z nich, a nie z aplikacji mobilnych czy Internetu. HUB-y wydają się ciekawie łączyć tradycję z innowacyjnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here