Idea Bank wprowadził właśnie platformę do zarządzania firmą – Idea Cloud. Platforma jest oparta na popularnym ostatnio rozwiązaniu tzw. chmurze. Bank dostał już nagrodę BAI-FINACLE Global Banking Innovation Award 2014 za najbardziej innowacyjny projekt bankowy na świecie.

Przeniesienie do chmury pozwala na zarządzania firmą w każdym miejscu na świecie w zakresie prowadzenia konta, fakturowania oraz przechowywania w bezpieczny sposób ważnych dokumentów. Co więcej Idea Cloud pozwala na kontakt z wirtualnym oddziałem co niezaprzeczalnie również jest zaletą i wygodą dla wciąż zapracowanego przedsiębiorcy.

Idea Bank faktycznie wprowadził proste rozwiązanie, ale jakże pomocne i wygodne dla przedsiębiorców. Idea Cloud to oprócz standardowego konta, program do fakturowania. Możemy wystawić fakturę z dowolnego miejsca, wysłać ją online do naszego kontrahenta. Co istotne nie ma tu żadnych ograniczeń ilościowych co do wystawianych faktur miesięcznie.  Funkcja ta również pozwala na budowanie własnej bazy kontaktów.

Szczególnie fajnie wygląda tzw. sejf. Miejsce w chmurze gdzie przedsiębiorca może trzymać w bezpiecznym miejscu ważne dokumenty. Jak twierdzą twórcy aplikacji, „sejf” jest znacznie lepiej zabezpieczony niż przeciętny komputer czy dysk.

Poza tym platforma analizuje bieżące dane z konta i dzięki algorytmowi potrafi przewidzieć kondycję finansową firmy w przyszłości i zaproponuje rozwiązanie – kredyt lub faktoring.

Idea Cloud został obecnie udostępniony nowym klientom. Dotychczasowi klienci banku zostaną przeniesieni „do chmury” w ciągu kilku miesięcy. Użytkowanie serwisu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.