Idea Bank

Idea Bank został wyróżniony dwiema prestiżowymi nagrodami w międzynarodowym konkursie Edison Awards. Idea Bank zdobył nagrody za nowatorską platformę Idea Cloud oraz za placówkę Idea Hub.

Amerykański konkurs Edison Awards od blisko 30 lat wybiera najbardziej innowacyjne produkty z różnych dziedzin rynku. Konkurs swą nazwę posiada od nazwiska Thomasa Edison, jednego z najgenialniejszych i światłych wynalazców.

IB został nagrodzony 2-gim miejscem za projekt Idea Cloud, czyli platformę do zarządzania finansami bankowymi i firmowymi opartym o usługę w „chmurze”. Trzecie miejsce, czyli brąz przypadł za innowacyjne podejście do placówek bankowych przez Idea Hub, czyli placówkę, biuro, kawiarnię w jednym.

Pierwsze miejsce w grupie produktów bankowych, w których rywalizował Idea Bank zajęła amerykańska firma Credit Karma, która przedstawiła darmowy produkt podobny do naszego BIK-u tylko znacznie rozbudowany. Zainteresowanych odsyłamy na stronę zwycięzcy https://www.creditkarma.com/.

Co ważne, projekty biorące udział w konkursie są oceniane przez grono ponad 3 tys. ekspertów, w tym zwycięzców poprzednich edycji, którzy mają za zadanie wybrać najbardziej innowacyjne pomysły, które mogą zrewolucjonizować rynek w danej dziedzinie.

 To dla nas ogromny zaszczyt. Przede wszystkim dlatego, że zostaliśmy docenieni przez szerokie grono międzynarodowych ekspertów, ale także ze względu na fakt, że konkurs nosi nazwisko Thomasa Edisona – mówi Sławomir Gąsiorowski, p.o. dyrektora marketingu Idea Banku. –Zdobycie dwóch nagród w konkursie jego imienia potwierdza, że potrafimy wnieść do bankowości, i to na poziomie międzynarodowym, nowe pomysły i idee, które mogą zmienić oblicze branży. Tak, jak szereg wynalazków Edisona, które zmieniły ówczesną gospodarkę – dodaje.

O obu projektach pisaliśmy już na łamach serwisu, dla przypomnienia:

  • Idea Cloud to pierwszy projekt bankowy, który ma za zadanie połączyć obsługę finansową konta, system fakturowania w firmie oraz w bezpieczny sposób przechowywać ważne dokumenty firmowe. To wszystko mieści się na wirtualnym koncie firmowym w tzw. „chmurze” czyli dysku internetowym.
  • Idea Hub to pierwsza w Polsce placówka bankowa, która główny nacisk kładzie na elementy dodatkowe jak kawiarnia czy biuro typu coworkingowego, a sama obsługa bankowa jest przeniesiona na drugi plan.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.