hp elite x3

Większość czekała w niedzielę na premierę nowego Samsunga Galaxy S7. Jednak na rynku miała jeszcze jedna premiera, która może odbić się szerokim echem. HP przedstawił nowy smartphone z systemem Windows 10 – HP Elite X3.

HP wcześniej poniósł klęskę na rynku smartfonów i wycofał się zupełnie z produkcji telefonów na blisko 2 lata. Teraz wraca z urządzeniem, które może (na co firma zapewne liczy) namieszać na rynku. Choć co ciekawe, nie będzie dostępny w regularnej sprzedaży ani w dystrybucji żadnej sieci. Jest przeznaczony dla biznesu i właśnie na przedsiębiorstwa liczy. Tradycyjna sprzedaż detaliczna nie jest tu celem.

Blisko 6-calowe (5,96 cala dokładnie) urządzenie posiada ekran w technologii AMOLED. Ma 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy, procesor Snapdragon 820. Suche dane mówią o najmocniejszym smartfonie z systemem Windows 10 Mobile. Urządzenie ma wbudowaną kamerę 8 megapikseli z przodu do prowadzenia wideorozmów, czy robienia selfie, oraz 16 megapikseli z tyłu.

Warto też wspomnieć o głośnikach firmy Bang&Olufsen, które zapewniają wysoką jakość dźwięku, ale nie to jest tutaj chyba najważniejsze.

Oczywiście, HP podkreśla, że ich urządzenie jest super wydajne i pewnie faktycznie tak jest przeglądając suche dane, ale w samym urządzeniu jest coś znacznie ważniejszego patrząc z punktu widzenia biznesu.

Najważniejsze jest, że HP Elite X3 jest telefonem, co oczywiste, ale może również być komputerem. Dzięki wsparciu trybu Continuum (tryb wykrywający rodzaj ekranu na jakim pracuje i odpowiednie dostosowanie do urządzenia) telefon może stać się komputerem poprzez podłączenie go do stacji dokującej. Podłączenie Elite X3 do stacji pozwala na pracowanie w trybie zbliżonym do zwykłego Windows 10. Co ciekawe, podłączenie może nastąpić poprzez wspomnianą „tradycyjną” stację dokującą lub stację w formie laptopa (!).

Właśnie ta hybryda między telefonem a komputerem czy laptopem sprawia, że urządzenie nabiera nagle większego sensu niż iPhone czy smartfony z Androidem. Oczywiście dla pewnej grupy klientów…

Telefon jest nadal prototypem, ale w „sprzedaży” pojawić się ma na przełomie lata i jesieni. Czy strategia obrana przez HP w takiej formie dystrybucji okaże się skuteczna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here