Getin Leasing Mobily, insignia auto w firmie

Jakiś czas temu na stronach serwisu zamieszony został wpis na temat zyskującego na popularności leasingu z niską ratą. Oferta skierowana do przedsiębiorców dostępna zazwyczaj u konkretnego dealera samochodowego, który może zaproponować niską ratę leasingową z wysokim wykupem lub możliwością wymiany auta na nowy.

Audi Perfect Lease, Volvo Easy Lease, BMW Comfort Lease, Lease&Drive od Mercedesa czy Leasing SmartPlan w Toyocie. Różne nazwy bardzo podobnych do siebie produktów, o których pisaliśmy kilka dni temu. Główne założenie tego typu produktu opiera się na stosunkowo niskiej (lub zerowej) wpłacie własnej oraz dość wysokiej wartości końcowej – równej wartości rynkowej. Leasingobiorca spłaca w trakcie umowy utratę wartości auta.

Jest to połączenie klasycznego leasingu operacyjnego z wynajmem danego samochodu. Opłaty w trakcie trwania umowy są niskie, natomiast wykup nie jest konieczny. Możemy auto oddać do dealera, po upływie umowy. Dotychczas taka forma umowy leasingowej była możliwa tylko u dealerów. Mnogość tego rodzaju usługi sugerować może, że takie rozwiązanie zyskało sporą popularność wśród przedsiębiorców. Od jakiegoś czasu wprowadził ją również Getin Leasing – pod nazwą leasing mobilny. 

Możliwość a nie konieczność wykupu auta po okresie umowy różni tę ofertę od klasycznego leasingu operacyjnego. Getin Leasing, który został kilka dni temu przejęty przez Idea Bank, pokazuje taką ofertą, że chce być zdecydowanym liderem rynku leasingu samochodów osobowych. Można powiedzieć, że tym produktem firma wprowadziła jedną ofertę dla wszystkich marek. Sam Getin Leasing jest głównym partnerem finansowym dla marek Opel i Ford. Ofertę dotychczas znaną z segmentu aut klasy premium firma zaproponowała dla wszystkich.

Getin Leasing z niską ratą, czyli leasing mobilny to oferta tylko dla przedsiębiorców. Czym różni się od tradycyjnego leasingu operacyjnego:

  • dotyczy tylko nowych samochodów
  • możliwe jest finansowanie bez wkładu własnego (od 0%)
  • czas trwania umowy od 24 do 60 miesięcy
  • określony z góry przebieg (od 20 do 250 tys kilometrów)
  • dodatkowe usługi serwisowe czy ubezpieczeniowe w racie
  • leasingobiorca spłaca tylko utratę wartości auta w danym okresie (plus marża i opłaty za dodatkowe usługi)
  • wykup za określoną w cenę równą wartości rynkowej wg. Getin Fleet lub zwrot auta do firmy leasingowej

Podsumowując, leasing z tzw. niską ratą to atrakcyjne rozwiązanie finansowe przede wszystkim dla tych, którzy chcą stosunkowo często wymieniać auto na nowe, bez kłopotu ze zbyciem starego auta, w zamian za znacznie niższą opłatę miesięczną niż w przypadku tradycyjnego leasingu.

5 KOMENTARZE

  1. Szczerze powiedziawszy mam gdzieś opcję wykupu – kompletnie mi na niej nie zależy. Kilka lat wstecz miałem wziętych w leasing kilka samochodów, część z nich wykupiłem niepotrzebnie. Po wielu latach użytkowania samochodu wykupujemy tak naprawdę wyeksploatowanego rzęcha. Osobiście miałam problem, aby te samochody sprzedać :/ Wolę milion razy bardziej wynajem długoterminowy (oferuje m.in. Leasetake z Wa-wy). Wymieniam samochód na nowy co 2-5 lat, płacę comiesięczną ratę, nie zaciągam kredytu i interesuje mnie wyłącznie paliwo i płyn do spryskiwaczy, bo serwisowaniem i ubezpieczeniem zajmuje się firma wynajmująca. Tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here