volkswagen financial services vwfs
Fot. VWFS (https://vwfsag.de)

Na koniec kwietnia Polska branża flotowa wybrała najlepsze produkty i usługi flotowe w plebiscycie Fleet Awards 2016. W kategorii Remarketing po raz drugi z rzędu najwięcej głosów zdobył Volkswagen Financial Services, czyli instytucja finansowa z ramienia Volkswagen Group Polska.

Pod marką Volkswagen Financial Services, o której pisaliśmy już na początku tego roku, oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A.), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działające jako agenci ubezpieczeniowi). W dużym skrócie i uproszczeniu jest to dział odpowiedzialny za finansowanie w Grupie Volkswagena.

Podczas uroczystej gali w Warszawie 28 kwietnia br. zostały wręczone statuetki Fleet Awards za najlepsze produkty i usługi flotowe. Volkswagen Financial Services został nagrodzony statuetką w kategorii Remarketing za internetową platformę sprzedaży pojazdów używanych Auto Aukcja. W praktyce to naturalna część grupy – samochody używane. Tym właśnie zajmuje się portal. Ofertami używanych aut na sprzedaż.

– Za pośrednictwem Auto Aukcji oferujemy sprzedaż samochodów pokontraktowych dealerom i klientom końcowym. Nagrodę Fleet Awards otrzymaliśmy już po raz drugi (poprzednią – w edycji 2015). Jest to mocny dowód na to, że Auto Aukcja jest użytecznym i przejrzystym narzędziem do sprzedaży pojazdów używanych – komentuje Daniel Śliwiński, Koordynator Zespołu Remarketingu Volkswagen Financial Services.

Z punktu widzenia klienta platforma jest bardzo atrakcyjnym medium informacji. W teorii można kupić samochód „pewny”. Biorąc pod uwagę szybką utratę wartości nowego auta, samochód używany, ale wciąż stosunkowo młody, z gwarancją sprzedającego wydaje się być dobrą alternatywą. Tym właśnie zajmuje się serwis Auto Aukcja.

– Platforma Auto Aukcja zapewnia dostęp do rzetelnych informacji na temat pewnych, sprawdzonych samochodów. Współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi w zakresie oceny technicznej pojazdów, co pozwala dokładnie określić ich stan. Dzięki temu klienci mają pewność, że dokonują dobrego zakupu. Dodatkowo szeroki wybór samochodów umożliwia kontrahentom dopasowywanie oferty do ich indywidualnych potrzeb – podkreśla Daniel Śliwiński.