Eurobank wprowadza nową odświeżoną ofertę swojego kredytu mieszkaniowego. Promocja Latem w parze taniej to nieco zmieniona oferta znanej już promocji „w parze taniej bis”. Zmiana pozwoli jednak klientom zaoszczędzić na ogólnych kosztach kredytu nawet kilka tysięcy złotych.

Może zaskakiwać fakt, że bank zdecydował się w okresie przejściowym tj. ponad miesiąc trzymać w ofercie dwie promocje. Podstawową zmianą jest fakt, że klient nie musi trzymać ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania. W nowej promocji „Latem w parze taniej”, posiadacz kredytu mieszkaniowego może utrzymać ubezpieczenie przez pierwsze 10 lat trwania kredytu, a później z niego zrezygnować bez wpływu na warunki cenowe kredytu. W obecnej promocji okres obowiązku utrzymania ubezpieczenia spoczywa na kliencie w całym okresie spłaty kredytu. Nowa promocja wchodzi w życie od 27 czerwca br. i trwać będzie do 31.08 br. Przez cały lipiec klienci będą mogli skorzystać z dwóch promocji do wyboru.

Co istotne, klient zgodnie z rekomendacją U może przynieść swoją polisę ubezpieczeniową z cesją na bank i również korzysta z promocji. Dla tych, którzy zdecydują się na skorzystanie z ubezpieczyciela wskazanego przez bank, Eurobank obniża marżę o 0,1%.

W nowej promocji względem „w parze taniej bis” w niektórych przypadkach LTV marża jest na takim samym poziomie, w innych nieznacznie została podwyższona.

Poniżej tabela „w parze taniej bis”

[table id=8 /]

Eurobank kredyt mieszkaniowy „w parze taniej bis”

Dla porównania z nową ofertą „Latem w parze taniej”

[table id=28 /] [table id=29 /]

Eurobank kredyt mieszkaniowy „Latem w parze taniej”

Jak widać kredyt w promocji „Latem w parze taniej” jest dostępny w dwóch wariantach cenowych:

  • z niższymi marżami i prowizją 2%
  • z wyższymi marżami, ale bez prowizji za uruchomienie kredytu

 

Koszty ubezpieczenia podnoszą całkowity koszt kredytu. Dlatego nowa promocja choć może wydawać się droższa przez nieco wyższe marże, okazuje się tańsza przez krótszy wymagany okres ubezpieczenia. W przypadku LTV kredytu na 79% i kwocie kredytu na 237 tys PLN, w nowej promocji klient w całym okresie kredytowania oszczędza prawie 4 tys PLN, pomimo, że marża jest wyższa o 0,5%.

Najwięcej zyskać mogą klienci, którzy mogą kupić kredyt z LTV w przedziale do 60% oraz w przedziale 70-80%. W pozostałych przypadkach różnice będą kosmetyczne i być może to jest przyczyną dlaczego Eurobank postanowił zostawić dwie równolegle trwające promocje.