Fintech, coraz mniej placówek bankowych, Envelo Bank. Bank mobilny

Już w tamtym roku prezes Banku Pocztowego, Szymon Midera, mówił o zwiększeniu roli bankowości mobilnej w Banku Pocztowym. Jednak z bankowości internetowej korzysta jedynie niecałe 10% wszystkich klientów banku. Bank otworzy osobny brand ukierunkowany na młodszą grupę klientów.

Bank Pocztowy niestety stał się zakładnikiem wizerunku swojej marki-matki czyli Poczty Polskiej. Poczta choć cały czas próbuje stać się firmą coraz bardziej nowoczesną to jednak trudno zerwać jej z wizerunkiem usług kojarzonych z osobami starszymi. To samo dotyczy samego Banku Pocztowego, który pomimo dobrych produktów nadal jest bankiem niszowym – kojarzonym z obsługą na poczcie.

Bank postanowił zawalczyć o młodszego klienta, obecnie przeciętny klient banku ma ponad 50 lat, który jest nastawiony na obsługę internetową. Do tego bank stworzy osobną markę, nowy bank cyfrowy – Envelo Bank. Z pierwszych informacji jakie przekazał prezes, Szymon Midera, portalowi bankier.pl wynika, że nowy bank nie będzie nastawiony na typowe produkty finansowe znane w bankach tradycyjnych, a raczej będzie to rozbudowane konto osobiste.

Wydaje się, że Bank Pocztowy chce pod marką Envelo Bank założyć „typowy” bank mobilny. O bankach mobilnych pisaliśmy już wcześniej. Są to instytucje, które skupiają się przede wszystkim na prowadzeniu rachunków osobistych z rozbudowaną funkcjonalnością usług dodatkowych – jak analizy finansów. Wszystko jest jednak skupione w postaci aplikacji mobilnej, a bank jest wirtualny. Banki mobilne zdobywają coraz więcej klientów na świecie – raz ze względu na wygodę, dwa – ponieważ są zazwyczaj całkowicie darmowe.

Envelo Bank, według przekazanych informacji ma właśnie takim bankiem być. Ma ułatwiać klientowi robienie zakupów internetowych, ściśle współpracować z kurierami (czyli z Pocztą Polską), przypominać o rachunkach etc. Czyli wszystko to co znamy z Movena czy Simple. Banki mobilne zazwyczaj prowadzą rachunki zarządzane przez inne banki – tradycyjne. Tutaj Envelo ma już Bank Pocztowy.

Czy faktycznie Envelo będzie typowym bankiem mobilnym, przyjdzie nam poczekać do debiutu. Bank Smart (choć to już jest bardzo rozrośnięty bank mobilny) może doczekać się konkurencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here