Dopłaty i limity MDM na 4 kwartał 2015

Październik rozpoczyna czwarty i ostatni już kwartał tego roku. W związku z tym zostały opublikowane nowe wartości dopłat oraz limity cen metra kwadratowego w całej Polsce dla mieszkań nabywanych w programie Mieszkanie dla Młodych (MDM).

Ten kwartał będzie pierwszym pełnym kwartałem kiedy z programu będą mogli skorzystać zarówno Ci kupujący nowe mieszkanie od dewelopera, jak również Ci nabywający swoje M na rynku wtórnym.

W większości przypadków dopłaty i limity MDM na 4 kwartał wzrosły. Najwięcej w przypadku Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Opola i Rzeszowa. W tym ostatnim przypadku limit ceny metra kwadratowego w przypadku mieszkania z rynku pierwotnego o blisko 370 zł. Dzięki wzrostowi ceny odtworzenia metra kwadratowego w tych regionach, wzrosły również maksymalne dopłaty. Limit ceny został na takim samym poziomie co w poprzednim kwartale w dwóch dużych miastach – Gdańsku i Poznaniu.

W ostatnim kwartale spadły limity cen w przypadku Lublina (o ok. 20 zł za metr na rynku pierwotnym) i Warszawy – o ponad 170 zł za metr nowego mieszkania.

W poniższym zestawieniu ujęliśmy również maksymalne dopłaty jakie można uzyskać w programie. Nadal najwięcej można uzyskać w Warszawie, choć nieco mniej niż w poprzednim kwartale, oraz w Poznaniu. W obu miastach cena otworzenia metra kwadratowego jest najwyższa w całym kraju. Największe różnice są w miastach, gdzie wskaźnik ceny otworzenia metra kwadratowego zmienił się najbardziej, czyli w Gorzowie, Zielonej Górze, Rzeszowie i Opolu.  Jak poprawnie wyliczyć dofinansowanie w konkretnym przypadku przypominamy o naszym wcześniejszym wpisie, gdzie krok po kroku opisujemy jak to zrobić.

[table id=59 /]

W poniższym zestawieniu brakuje Szczecina, gmin sąsiadujących i limitów dla całego województwa zachodniopomorskiego. W chwili tworzenia tabeli Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) nie opublikował jeszcze danych dla tego regionu. Jak tylko taka informacja pojawi się na stronach BGK, zaktualizujemy tabele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here