Czasy operacyjne maj 2015

Z każdej strony słychać o rosnącym zapotrzebowaniu na kredyty mieszkaniowe. Teoretycznie powinno się przejawiać również w czasie oczekiwania na decyzję kredytową. Jaki czas potrzebujemy w maju na uzyskanie kredytu mieszkaniowego.

Przeglądasz temat, który jest już dość „leciwy”. Tutaj (w sekcji kredyty osobiste – Czasy Operacyjne) znajdziesz najnowsze porównania ile czasu czeka się na kredyt mieszkaniowy w bankach. 

Czasy operacyjne w bankach od złożenia kompletnego wniosku z wymaganymi dokumentami do wypłaty środków różnią się między sobą. W bankach gdzie oferta jest konkurencyjna poprzedzona reklamą w TV trzeba zazwyczaj czekać dłużej. Inną czynnikiem długości oczekiwania na decyzję jest gdzie dany wniosek składamy. W bankach dużych jak PEKAO czy BZ WBK możemy czekać nawet 28 dni roboczych. Jest to zapewne spowodowane znajomością marki i dużo klientów właśnie tam składa wnioski.

W porównaniu do kwietnia jednakże niewiele się zmieniło w BZ WBK czekamy trochę krócej, ale nadal jest ponad miesiąc jak wspomniałem wyżej. W Getinie max czas oczekiwania na decyzję i wypłatę środków nieznacznie się wydłużył do 9 dni. Jest to jednak nadal bank z najkrótszym czasem oczekiwania w zestawieniu.

W zestawieniu są podane orientacyjne czasy przez same banki. Jednakże poniższa tabelka zakłada, że w czasie składania wniosku kredytowego mamy komplet niezbędnych dodatkowych dokumentów i w trakcie analizy nie będziemy musieli uzupełniać ewentualnych braków i sama decyzja kredytowa nie będzie zakładać żadnych braków do uzupełnienia.

Jednakże, analizując poniższą tabelę widać, że średni czas jaki musimy sobie zarezerwować to ok. 12-14 dni roboczych. Cały proces kredytowy będzie zazwyczaj trwał trochę dłużej na co musimy być przygotowani. Przedsiębiorcy zazwyczaj mają najwięcej dokumentów do przedstawienia ze wszystkich grup zatrudnienia. W niektórych bankach już na etapie wnioskowania przedsiębiorca musi przedstawić zaświadczenia o niezaleganiu względem ZUS-u i Urzędu Skarbowego. A na takie zaświadczenia musimy czekać co już wydłuża proces składania wniosku.

W majowym porównaniu występuje już jeden nowy bank BGŻ BNP Paribas, którego nową ofertę specjalną przedstawialiśmy w ostatnim czasie.

[table id=6 /]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here