Czasy operacyjne w czerwcu, Smartwatch

O rynku kredytów mieszkaniowych ostatnimi czasy jest dość głośno z powodu problemów z zakupem ziemi i budowy na niej domu. Jednak pozostałe nieruchomości można kredytować tak jak wcześniej, czyli bez problemów. Ile trzeba czekać na kredyt mieszkaniowy w czerwcu?

Czasy operacyjne w czerwcu, Huawei Watch
Fot. Huawei

Przeglądasz temat, który jest już dość „leciwy”. Tutaj (w sekcji kredyty osobiste – Czasy Operacyjne) znajdziesz najnowsze porównania ile czasu czeka się na kredyt mieszkaniowy w bankach. 

Ile będziemy czekać na umowę kredytową w dużej mierze zależne jest od banku, do którego składamy wniosek kredytowy. Dużym uproszczeniem jest stwierdzenie, że na kredyt mieszkaniowy, czyli przejście całego procesu od złożenia wniosku do wypłaty środków dla sprzedającego powinniśmy czekać około miesiąca…

Faktycznie 30 dni powinno wystarczyć, żeby otrzymać kredyt mieszkaniowy prawie w każdym banku. Prawie, ponieważ w kilku instytucjach termin ten może być trochę dłuższy. Konkretnie w BZ WBK i ING, gdzie na samą decyzję kredytową (do tego należy dodać kilka dni na sporządzenie umowy kredytowej i wypłatę środków) będziemy czekać odpowiednio blisko 30 i 21 (tutaj wprawdzie termin jest ruchomy i może trwać 6 dni krócej) dni roboczych. Jeżeli dodamy do tego weekendy to faktyczny czas oczekiwania na pieniądze, a konkretnie klucze do upragnionego M, przekroczy miesiąc czasu. Co ważne, jak w każdym naszym porównaniu czasów operacyjnych w bankach, zakładamy, że nie będzie żadnych tzw. „braków” czyli niezbędnych uzupełnień do wniosków kredytów, które mogą ten czas niekiedy znacznie wydłużyć. Zwłaszcza jeżeli brakiem będzie dokument, na który sami będziemy musieli poczekać kilka dni.