crowdfunding udziałowy w Polsce

Platforma crowdfundingowa Get Funded, o której już pisaliśmy jakiś czas temu, odnotowała swój pierwszy sukces na polu crowdfundingu udziałowego. Pierwsza kampania w ciągu zaledwie dwóch tygodni wykonała 100% planu.

Crowdfunding udziałowy w Polsce poczyna sobie coraz śmielej. Platforma Get Funded zdecydowanie to potwierdza. Pierwszym projektem crowfundingu udziałowego na platformie była zbiórka na finansowanie samej platformy Get Funded. Zabieg popularny w crowdfundingu udziałowym, tak samo finansowała się inna platforma crowdangels.pl. Firma chciała pozyskać w ciągu miesiąca minimum 100 tys złotych w zamian za 5% udziałów w kapitale spółki, a maksymalnie 300 tys złotych w zamian za 13%. Plan został wykonany w 100% już po pierwszych dwóch tygodniach.

Zakładaliśmy, że w czasie miesięcznej kampanii uda nam się zebrać 100 000 złotych, dlatego już teraz możemy mówić o sukcesie, bo w dwa tygodnie udało nam się zebrać 100% założonej kwoty i wygląda na to, że w niedługim czasie pieniędzy na naszym koncie jeszcze przybędzie. W zamian za zainwestowane środki, oferujemy naszym inwestorom udziały w podwyższonym kapitale spółki na poziomie między 5 -13% – dodaje Lucyna Warda, COO Get Funded.

W chwili publikacji tego wpisu platforma zebrała 107% i ma jeszcze kilka dni na powiększenie zebranej kwoty.

Kampania Get Funded jest pierwszą przeprowadzaną przy wykorzystaniu naszej platformy
i jej unikalnych funkcji. Wierzymy w powodzenie naszego projekt i już teraz chcemy dzielić się naszym przyszłym sukcesem z inwestorami. Dlatego postawiliśmy przed sobą dwa cele.
Pierwszym jest edukowanie rynku poprzez pokazanie działania platformy, a drugim zebranie,
potrzebnej nam na rozwój kwoty – mówi Gustaw Groth, CEO Get Funded.

To niezaprzeczalnie sukces, czego gratulujemy nowej platformie. Jednak w chwili obecnej przebiega inna zbiórka crowdfundingowa na platformie Get Funded. Zbiórka dotyczy crowdfundingu udziałowego firmy Prototype Hub, która specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach e-commerce w druku 3D. Ta zbiórka również okazała się sukcesem i plan minimum tj 100 tys złotych (za 4% udziałów) został już wykonany w 100%, a do końca zbiórki pozostaje jeszcze ponad dwadzieścia dni. Firma chce maksymalnie zebrać maksymalnie 300 tys złotych w zamian za 10% w kapitale zakładowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here