W pierwszej połowie 2016 roku Volkswagen odnotował 23-procentowy wzrost liczby rejestracji nowych samochodów osobowych, kończąc pierwsze półrocze z wynikiem 20.389 egzemplarzy. Z każdym miesiącem w tym okresie rosła też popularność nowoczesnego finansowania EasyDrive.

Leasing czy też kredyt z tzw. niską ratą ciesz się w Polsce coraz większym zainteresowa-niem. Ostatnio publikowaliśmy podobną informację przekazaną przez Toyota Leasing Polska, że już teraz blisko połowa aut jest finansowana w taki sposób. Kilka dni temu podobną informację przekazał nam Volkswagen Financial Services (VWFS). Szefostwo Toyoty liczy, że 80% leasingu będzie miało właśnie taką formę spłaty. VWFS tymczasem w ciągu pierwszego półrocza oddał do użytku w formie ponad 10 tys umów (3. miejsce wśród firm leasingowych w Polsce) leasingu pojazdy osobowe o łącznej wartości ponad 1,1 mld złotych, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Polacy przy zakupie nowych aut coraz chętniej korzystają z nowoczesnych form finansowania, takich jak kredyt i leasing EasyDrive. Tendencję tę potwierdzają dane sprzedażowe marki Volkswagen z pierwszego półrocza 2016 roku. Na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy po kredyt EasyDrive sięgnęło średnio 31% klientów korzystających z oferty kredytowej Volkswagen Financial Services. Z kolei leasing EasyDrive wybierał w tym okresie co trzeci klient decydujący się na leasing samochodu marki Volkswagen.

Oferta EasyDrive pozwala na spłatę samochodu w niższych ratach niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego kredytu czy leasingu. O tym, że taki produkt jest coraz popularniejszy wśród klientów mówi również Toyota Leasing Polska. EasyDrive to oferta dla aut ze znaczkiem VW, natomiast bardzo podobne w Grupie VW oferty jak PerfectLease (Audi) czy dla Seata również w swojej ofercie posiada VWFS.

EasyLease
EasyLease w praktyce
Źródło:Volkswagen.com

Kredyt i leasing EasyDrive oferowane przez Volkswagen Financial Services pozwalają cieszyć się nowym samochodem płacąc przy tym niskie miesięczne raty, a także zmieniać auto na nowe co trzy-cztery lata. Klienci korzystający z nowoczesnych rozwiązań EasyDrive w ramach niskich miesięcznych kosztów mogą sobie pozwolić na wyższy model czy lepsze wyposażenie samochodu niż w przypadku tradycyjnych form finansowania. Jest to możliwe, ponieważ w okresie umowy spłacana jest część ceny auta, a nie jego cała wartość. Dzięki temu miesięczna rata jest niższa w porównaniu do klasycznego kredytu lub leasingu.

Szacując po ostatnich danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) za czerwiec 2016, Grupa VW w Polsce sprzedała firmom (tzw. sprzedaż na REGON) ponad 44,8 tys szt aut, nie wliczając marki Porsche – w jej przypadku wysokość sprzedaży ma znaczenie marginalne dlatego dla naszych szacunków nie powinna mieć dużego znaczenia. W tym czasie VWFS wyleasingował 10817 aut – dane ZPL. Oznacza to, że blisko co czwarte auto wyjeżdżające z salonu Grupy jest finansowane przez VWFS w formie leasingu.

W tym miejscu wyciągniemy być może zbyt daleko idące wnioski, ale jeżeli tendencja byłaby zachowana i faktycznie 31% korzystających z finansowania zewnętrznego wybrałaby leasing z niską ratą oznaczać to może, że co 13 auto jest finansowane właśnie w ten sposób.