Apple wydał miliard dolarów, co dziś zaprezentuje Apple

Od dłuższego już czasu tzw. eventy Apple są raczej przewidywalne. Firma nie zaskoczyła od dłuższego czasu. Sytuacja ma się podobnie w przypadku dzisiejszego eventu. Czekamy tylko na potwierdzenie czy faktycznie wszystkie oczekiwane produkty będą miały swoje premiery. Z drugiej strony wszyscy liczą na jakąś niespodziankę i zadają sobie pytanie – co dziś zaprezentuje Apple?

Według największych serwisów traktujących o najnowszych technologiach Apple raczej nie zaskoczy. Serwis Macworld, jeden z największych portali zajmujących praktycznie tylko produktami i nowinkami od Apple, sugeruje, że nowego Apple Watch raczej nie będzie. Można się spodziewać akcesoriów do tego smartwatcha, ale nie nowego modelu. Trochę szkoda, bo nowa generacja, która byłaby mniej uzależniona od iPhone’a jest jednym z najbardziej oczekiwanych produktów przez użytkowników. Według portalu 9to5mac, dziś zobaczymy nowe paski do zegarka, a Apple Watch 2 zadebiutuje we wrześniu tego roku.

 

Co zobaczymy? Większość jest zgodna, że zobaczymy nowego iPada Air 3 oraz iPhone SE. iPhone SE (Special Edition), tak ma się najprawdopodobniej nazywać, to nowy to choć stary (bo już znany) iPhone 5. Według badań blisko połowa użytkowników marki uważa, że najwygodniejszy jest ekran o przekątnej 4 cali. Dlatego w obudowie „starego” już iPhone’a 5S będzie lepsze wnętrze – nowe procesory, lepsze osiągi etc. To wszystko pod nazwą iPhone SE.

Drugą najbardziej oczekiwaną premierą jest nowy iPad Air. Tablet nie był unowocześniany w ubiegłym roku więc byłby to najlepszy czas na premierę nowego modelu. Według spekulacji nowy iPad powinien być cieńszy od obecnego, mieć lepszą kamerę oraz co istotne powinien mieć procesor znany już z iPada Pro.

Poza sprzętem powinno pojawić się nowe oprogramowanie. Nowe lub ulepszone dla praktycznie każdego produktu z logiem nagryzionego jabłka. Czy firma pokaże coś jeszcze? Być może…ale raczej nie powinniśmy się tego spodziewać. Dla zainteresowanych konferencję będzie można obejrzeć na żywo od godziny 18-tej naszego czasu. Co ciekawe pierwszy raz w historii użytkownicy systemu Windows będą mogli obejrzeć ją bezpośrednio na swoim sprzęcie. Pod warunkiem, że korzystają z Windowsa 10.