Każdy kto oglądał drugą część filmu „Powrót do przyszłości” powinien pamiętać jak główny bohater, Marty podróżuje do roku 2015, w którym to nie trzeba umieć wiązać butów bo te zrobią to za ciebie. Scenarzysta pomylił się o rok i kilka miesięcy – stosunkowo niedużo. Nike Mag pojawią się jeszcze w tym roku, ale uwaga nie będzie ich można, ot tak po prostu kupić.

Z ciekawych rzeczy, model butów noszonych przez Michaela J. Foxa w filmie był sygnowany właśnie przez Nike, o czym każdy sneakerhead najpewniej wie. Pomysł z filmu, który powstał w 1989 roku, dwadzieścia siedem lat później stanie się realnym produktem. Co ciekawe, scenarzyści pomylili się jedynie o rok – w filmie Marty (Michael J. Fox) nosi kultowe już buty w 2015. Jednak Nike MAG, choć stają się prawdziwym produktem to nie będą dostępne dla każdego, a raczej powinno się powiedzieć będą dostępne jedynie dla garstki ludzi na świecie. Dosłownie…

Nike MAG
Źródło: nike.com


Wyprodukowanych zostało jedynie 89 par Nike MAG, a dochód zostanie w 100% przekazany do Fundacji Michaela J. Fox, która szuka leku na chorobę Parkinsona

Co ciekawe, kupić się ich nie da. Można je jedynie wylosować, a żeby wziąć udział w losowaniu należy zakupić los o wartości 10 dolarów przez aplikację Nike+ lub przez stronę nike.com/mag Losy można nabywać od 4 do 11 października, a szczęśliwcy zostaną wylosowani 6 dni później – 17 października. Tak poznamy 85 szczęśliwców. Pozostałe 4 pary będzie można wylicytować w Hong Kongu – 11 października, Londynie – 16. października. W Londynie w dniach 14-15 października będzie można jeszcze wylosować jedną parę. Ostatnia para zostanie zlicytowana w Nowym Jorku – 12 listopada podczas gali Fundacji Michaela J. Foxa.

0023
Źródło: nike.com

Dla tych, którym nie uda się zdobyć modelu MAG, pozostaje poczekać do końca listopada i kupić model HyperAdapt 1.0.

Fundacja Michaela J. Foxa została założona w 2000 r. kiedy to 29. letni wówczas aktor dowiedział się o zdiagnozowaniu u niego choroby Parkinsona.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here