Kredyt dla firm w BPH

Kilka dni temu pisaliśmy o kredytach z gwarancją oprocentowania i ich zaletach. Od pierwszego dnia września do końca roku (a konkretnie nawet do 4 stycznia 2016) zaciągnięte kredyty gotówkowe w BPH również są objęte gwarancją oprocentowania w całym okresie kredytowania.

Wprowadzona została druga edycja „kredytu bez napinki”. W czasie niskich stóp procentowych kredyty są tańsze, ale wraz z kolejnymi podwyżkami stóp koszt kredytu rośnie. Zazwyczaj. Dotyczy to kredytów, których oprocentowanie opiera się o stawkę referencyjną (zazwyczaj WIBOR 3M lub 6M) i marżę kredytową banku. Stawki WIBOR są zależne od stóp referencyjnych ustalanych przez NBP i dlatego wraz ze wzrostem stóp procentowych stawki referencyjne rosną, a w przypadku spadku stóp, stawki referencyjne maleją. Obecnie zdecydowana większość analityków i specjalistów przepowiada utrzymanie się poziomu stóp procentowych do końca 2016r. Później stopy mają rosnąć (zdaniem specjalistów), a wraz z nimi powinny rosnąć raty kredytowe. Dotyczy to kredytów o zmiennym oprocentowaniu.

Bank BPH właśnie przedstawił nowe warunki dla kredytu konsolidacyjnego. Co ważne, warunki kredytu dotyczą tylko kredytów, które przeznaczone będą na spłatę zobowiązań w innych bankach i SKOK-ach. Minimalna kwota jaką możemy przenieść do BPH wynosi 5 tysięcy złotych.

BPH konsolidacyjny kredyt gotówkowy „bez napinki 2” w szczegółach:

  • maksymalna kwota kredytu netto (bez prowizji i ubezpieczeń) to 200 000 tys PLN
  • maksymalny okres kredytowania to 120 miesięcy
  • wymagana spłata minimum 1 kredytu lub pożyczki z innego banku na kwotę min. 5 000 tys PLN.
  • możliwość „dobrania” gotówki na dowolny cel zgodnie ze zdolnością kredytową
  • stałe oprocentowanie w całym okresie kredytowania – 4,9%
  • prowizja od udzielonego kredytu – 19,9% (choć może być mniejsza)
  • brak obowiązkowych ubezpieczeń lub innych produktów dodatkowych
  • brak zabezpieczeń

Kredyt „bez napinki” jest skierowany głównie do nowych klientów, którzy już zaciągnęli zobowiązanie u konkurencji. Jest to kolejny przykład, że nowi klienci w bankach mają zazwyczaj szanse na lepsze warunki niż lojalni, o czym pisaliśmy kilka tygodni temu. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta BPH jest atrakcyjna. Zazwyczaj stałe oprocentowanie jest znacząco wyższe od najtańszych ofert w danym czasie. Tutaj bank wychodzi na przeciw konkurencji i proponuje jedno z najtańszych rozwiązań na rynku.

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą może być to ciekawa oferta, ze względu na wysoką kwotę kredytu oraz fakt, że bank dość dobrze liczy zdolność kredytową (opiera się tylko na wynikach finansowych z bieżącego roku).

Oferta banku jest ważna dla wniosków złożonych od 1-09-2015 do 4-01-2016.