Biuro coworkingowe, alternatywa dla „tradycyjnej” lokalizacji

  Biura coworkingowe zyskują na zainteresowaniu nie tylko ze względu na stosunkowo niskie koszty

  Wynajęcie biurka do pracy, czyli biuro coworkingowe, zyskuje na popularności w całym kraju. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, a wujek Google wskaże nam kilkanaście możliwości wynajęcia wirtualnego biura. I to niezależnie od lokalizacji.

  Biuro coworkingowe, czyli współdzielona przestrzeń biurowa, to miejsce służące do wykonywania pracy, które wynajmujemy od firm specjalizujących się obsłudze biurowej. Innymi słowy, biuro do wynajęcia potrzebny nam w danej chwili czas. Może być na godzinę, a może to być kilka godzin w tygodniu. Czyli nie ponosimy opłat za cały miesiąc, ale tylko za faktyczny czas spędzony w biurze. Dla dużej grupy osób jest o wiele tańszą alternatywą niż tradycyjne biuro. Zazwyczaj w cenie znacznie niższej niż za najem lokalu plus koszty jego użytkowania dostajemy jeszcze dostęp do sprzętu biurowego, obsługi sekretariatu etc.

  biuro coworkignowe
  Źródło: Business Link

  Co oferuje biuro coworkingowe?

  W zasadzie mikrofirmie lub freelancerowi oferuje w praktyce więcej niż tradycyjny najem lokalu firmowego. Podstawowa usługa polega na wypożyczeniu przestrzeni biurowej. Czyli wypożyczasz biurko do pracy. Lepszym określeniem jest przestrzeń biurową, bo nie samo biurko, a co istotne usługi biurowe, czyli dostęp do sieci internetowej czy urządzeń biurowych jak fax, drukarka czy skaner. Dla niektórych jest to wygodny adres korespondencyjny z mini sekretariatem. Czyli tak zwany wirtualny adres naszej działalności.

  Co więcej, oczywiście nie każde i jak na razie jest cecha unikatowa, ale coraz częściej dostęp do takiego biura mamy 24 godziny na dobę. Czyli w środku nocy, jeżeli tylko mamy taką potrzebę mamy dostęp do sprzętu biurowego np. skanera czy drukarki.