BGK w Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank już od dłuższego czasu współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy zabezpieczaniu kredytów gwarancjami de minimis. Bank próbuje być jeszcze bardziej konkurencyjny rozszerzając swoją ofertę produktową.

Bank konsekwentnie odświeża swoją ofertę produktową zarówno w ofercie indywidualnej jak i firmowej. Wczoraj pisaliśmy o nowej ofercie gotówkowej, dziś informujemy na temat nowej oferty firmowej.

Dotychczas w ofercie banku możliwe było skorzystanie z gwarancji de minimis przy limicie w koncie. Oferta należała do jednej z najbardziej konkurencyjnych na rynku, a sam Bank traktował gwarancje BGK niemalże na równi z zabezpieczeniem „twardym” w postaci hipoteki na nieruchomości.

Od teraz można zabezpieczyć BGK kredyt obrotowy oraz inwestycyjny! Oba produkty są nowością w Banku. Kredyty możemy rozłożyć nawet na 84 miesiące (7 lat) w zależności od produktu w ratach równych bądź malejących.

Produkty z zabezpieczeniem BGK w Raiffeisen Polbank są przeznaczone dla firm, które prowadzone są min. 18 miesięcy (z wyjątkiem grupy profesjonalistów, gdzie min. okres to 6 miesięcy) oraz które mają przychód roczny do 6 mln PLN w przypadku KPiR i 4 mln PLN w przypadku pełnej księgowości.

Na co możemy przeznaczyć nowe kredyty w Raiffeisen Polbank:

Kredyt obrotowy ratalny

Celem kredytu może być finansowanie działalności bieżącej lub cele rozwojowe.

Kredyt inwestycyjny

Celem kredytu inwestycyjnego jest finansowanie zakupu środków transportu, maszyn lub urządzeń z wyłączeniem zakupu nieruchomości lub dóbr luksusowych. Budowa kredytu oraz warunki mają stanowić alternatywę dla leasingu.

Co istotne przy produktach zabezpieczonych gwarancjami de minimis w Raiffeisen Polbank nie mamy możliwości dodatkowego zabezpieczenia kredytów np. w postaci hipoteki na nieruchomości.

Poniżej tabela z porównaniem 3 dostępnych produktów z BGK, 2 nowych i 1 już dostępnego wcześniej.

Produkty z BGK w Raiffeisen Polbank Kredyt obrotowy w rachunku Kredyt obrotowy ratalny Kredyt inwestycyjny
Max kwota 400 tys PLN 400 tys PLN 500 tys PLN
Max okres kredytowania 24 miesiące (z możliwością przedłużenia na kolejny okres) 84 miesiące 84 miesiące
Sposób spłaty odnawialny limit w koncie raty malejące raty stałe
Marża 3,5 – 5,5% 2,5% – 4,5% 2,5 – 4,5%
Prowizja od 2,5% od 2,5% od 2,5%
Opłaty dodatkowe 0,11% miesięcznie za udostępnienie 0,5% za rok BGK 0,5% za rok BGK 0,5% za rok BGK
Możliwość dodatkowego zabezpieczenia kredytu NIE NIE NIE
CEL KREDYTU działalność bieżąca działalność bieżąca zakup środków transportu, maszyn, urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here