BGK w Raiffeisen Polbank – nowe produkty

Raiffeisen Polbank już od dłuższego czasu współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy zabezpieczaniu kredytów gwarancjami de minimis. Bank próbuje być jeszcze bardziej konkurencyjny rozszerzając swoją ofertę produktową.

Bank konsekwentnie odświeża swoją ofertę produktową zarówno w ofercie indywidualnej jak i firmowej. Wczoraj pisaliśmy o nowej ofercie gotówkowej, dziś informujemy na temat nowej oferty firmowej.

Dotychczas w ofercie banku możliwe było skorzystanie z gwarancji de minimis przy limicie w koncie. Oferta należała do jednej z najbardziej konkurencyjnych na rynku, a sam Bank traktował gwarancje BGK niemalże na równi z zabezpieczeniem „twardym” w postaci hipoteki na nieruchomości.

Od teraz można zabezpieczyć BGK kredyt obrotowy oraz inwestycyjny! Oba produkty są nowością w Banku. Kredyty możemy rozłożyć nawet na 84 miesiące (7 lat) w zależności od produktu w ratach równych bądź malejących.

Produkty z zabezpieczeniem BGK w Raiffeisen Polbank są przeznaczone dla firm, które prowadzone są min. 18 miesięcy (z wyjątkiem grupy profesjonalistów, gdzie min. okres to 6 miesięcy) oraz które mają przychód roczny do 6 mln PLN w przypadku KPiR i 4 mln PLN w przypadku pełnej księgowości.

Na co możemy przeznaczyć nowe kredyty w Raiffeisen Polbank:

Kredyt obrotowy ratalny

Celem kredytu może być finansowanie działalności bieżącej lub cele rozwojowe.

Kredyt inwestycyjny

Celem kredytu inwestycyjnego jest finansowanie zakupu środków transportu, maszyn lub urządzeń z wyłączeniem zakupu nieruchomości lub dóbr luksusowych. Budowa kredytu oraz warunki mają stanowić alternatywę dla leasingu.

Co istotne przy produktach zabezpieczonych gwarancjami de minimis w Raiffeisen Polbank nie mamy możliwości dodatkowego zabezpieczenia kredytów np. w postaci hipoteki na nieruchomości.

Poniżej tabela z porównaniem 3 dostępnych produktów z BGK, 2 nowych i 1 już dostępnego wcześniej.

Produkty z BGK w Raiffeisen PolbankKredyt obrotowy w rachunkuKredyt obrotowy ratalnyKredyt inwestycyjny
Max kwota400 tys PLN400 tys PLN500 tys PLN
Max okres kredytowania24 miesiące (z możliwością przedłużenia na kolejny okres)84 miesiące84 miesiące
Sposób spłatyodnawialny limit w koncieraty malejąceraty stałe
Marża3,5 – 5,5%2,5% – 4,5%2,5 – 4,5%
Prowizjaod 2,5%od 2,5%od 2,5%
Opłaty dodatkowe0,11% miesięcznie za udostępnienie 0,5% za rok BGK0,5% za rok BGK0,5% za rok BGK
Możliwość dodatkowego zabezpieczenia kredytuNIENIENIE
CEL KREDYTUdziałalność bieżącadziałalność bieżącazakup środków transportu, maszyn, urządzeń.