Bentayga sterowany przez Apple Watch

Bentley zaprezentował aplikację na Apple Watch dzięki, której możesz sterować funkcjami auta.

Zupełnie za darmo możesz sterować Bentleyem za pomocą Apple Watch. Wszystko dzięki gratisowej od firmy aplikacji. Za auto musisz jednak zapłacić ok. miliona złotych. Taką możliwość ma właściciel najprawdopodobniej najdroższego seryjnego SUV-a na świecie – Bentleya Bentayga.

Ostatnimi czasy luksusowe marki takie jak Maserati, Jaguar, Mercedes czy Porsche zdają się eksperymentować w segmentach aut, w których ich istnienia raczej byśmy się nie spodziewali. Maserati i Jaguar wprowadzają SUV-y, Mercedes pick-upa, a Porsche chce produkować kombi. O tym, że muszą być dodatkowo smart decyduje już rynek.  bentley bentayga apple watch

 

Nie inaczej jest w przypadku Bentleya. Bentayga to SUV, którego funkcje może sterować inteligentny zegarek – Apple Watch. Producent w gratisie oferuje odpowiednią aplikację, dzięki której można sterować funkcjami auta. Za pomocą zegarka można ustawić temperaturę nawiewu, sterować systemem audio czy ustawić odpowiedni program masażu w fotelach. Poza tym można sprawdzić temperaturę na zewnątrz, prędkość z jaką się poruszamy czy jaki dystans przebyliśmy.

bentley bentayga appleWszystko ma robić wrażenie, ale dla kogo jest ta aplikacja i po co?

Na pewno nie dla kierowcy bo ten wszystkie powyższe funkcje ma pod ręką. Dla właściciela auta, który jest wożony na tylnej kanapie? Prędzej. Być może nie chce przeszkadzać swojemu kierowcy. Jednak z drugiej strony nawet ten, który jest wożony na tylnym siedzeniu ma dostęp do tych wszystkich funkcji i informacji na osobnych monitorach, które są montowane również na tylnych siedzeniach. Do tego są one znacznie większe co zdecydowanie pozwoli na bardziej komfortowy tryb pracy.

bentaygaDodatkowo, aplikacja działa dzięki połączeniu przez Bluetooth co powoduje, że w praktyce musimy być wewnątrz auta, żeby z niej skorzystać. Cóż wszystko wydaje się skłaniać do starego jak świat powiedzenia – kto bogatemu zabroni. Nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia ani powstania ani użytkowania samej aplikacji.