ING kredyt mieszkaniowy

Bank ING ma obecnie jedną z najatrakcyjniejszych ofert kredytu mieszkaniowego na rynku pomimo ostatnich podwyżek cen. Jednak kredyt mieszkaniowy w ING może być jeszcze tańszy dla osób szukających teraz mieszkania ponieważ bank przedłużył właśnie promocję – Noworoczna Wyprzedaż Kredytów Hipotecznych.

Na początku, jedno wyjaśnienie, oferta jest ważna dla osób, które wcześniej – do 5 lutego – zdecydowały się wziąć udział w promocji. Bank przedłuża termin do 29 lutego (pierwotnie była to data 19 lutego br.) na złożenie wniosku kredytowego. Także z oferty może skorzystać wąskie grono klientów.

W takiej formie jak proponuje kredyt mieszkaniowy ING wydaje się nie mieć w tym momencie konkurencji na rynku. Już oferta promocyjna „Mieszkaj Bez Kompromisów” jest atrakcyjna w stosunku do innych propozycji na rynku kredytów mieszkaniowych. MBK ma jednak jedno ograniczenie, które skutecznie zawęża rynek odbiorców – maksymalny wiek kredytobiorcy to 35 lat. W „Noworocznej Wyprzedaży…” tego warunku nie ma!

Co proponuje kredyt mieszkaniowy ING w promocji „NWKH”:

  • prowizja za uruchomienie kredytu – 0%
  • marża kredytowa – 1,65% w całym okresie kredytowania
  • maksymalne LTV – 80% (wymagany wkład własny min. 20%)
  • brak ograniczeń wieku kredytobiorcy
  • obowiązkowe w promocji ubezpieczenie – miesięczny koszt to 0,025% od salda zadłużenia. Ubezpieczenie trzeba utrzymać przez minimum 3 lata.
  • konto osobiste z wpływem miesięcznym min. 2 tys złotych (konto jest darmowe)

Bank ING chce skutecznie powalczyć o klientów. Takiej oferty nie zaproponuje żaden inny bank. Minusem oferty jest wysokość wymaganego wkładu własnego – min. 20%, to może trochę ograniczyć ilość klientów. Zaletą kredytu jest poza ceną, która na dzisiejsze warunki rynkowe jest naprawdę niska, jest stosunkowo mały x-sell, czyli wymóg skorzystania z innych produktów banku przy rozsądnej cenie.

Kredyt można przeznaczyć TYLKO na:

  • zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym
  • budowę domu

Inne cele kredytowe, jak konsolidacja czy pożyczka hipoteczna nie biorą udziału w promocji. Jednak nie zmienia to faktu, że propozycja od Banku ING jest bardzo atrakcyjna.

Wąskie grono osób, które może skorzystać z wydłużonej oferty, najpewniej będzie zainteresowane taką okazją.