limit w rachunku firmowym w bph

Ostatnio pisaliśmy o różnicach między limitem w rachunku firmowym a kredytem spłacanym w ratach. Dla jednych lepszym rozwiązaniem będzie zwykły prosty kredyt rozłożony na raty (stałe lub malejące) dla innych korzystniejszy okaże się limit w rachunku. Limit w rachunku firmowym w BPH doczekał się ciekawej promocji.

Bank BPH przechodzi obecnie proces restrukturyzacji więc czasy dla niego nie są najlepsze. Od ponad roku grupa GE, która jest właścicielem marki próbuje bank sprzedać, jak na razie bez powodzenia. Była szansa, że kupi go PZU, ale podobno rozmowy negocjacyjne zerwano. Pomimo swoich problemów bank posiada w swojej ofercie produkty, który cały czas się wyróżniają warunkami w stosunku do konkurencji. W prawdzie marże kredytowe dla kredytów hipotecznych wzrosły, ale i tak możliwa jest marża w wysokości 1,25% w standardzie bez dodatkowych negocjacji.

To samo tyczy się kredytu gotówkowego, było 4,9% (łączne oprocentowanie w skali roku) – teraz jest 5,9% i to stałe w całym okresie kredytowania. Do tego dochodzą promocje kredytu dla firm.

Dotychczas bank starał się przekonać do siebie klientów firmowych, ale promocje przechodziły bez echa. Bank jednak pokazuje, że zależy mu na kliencie firmowym. Udostępnił specjalny kalkulator dla przedsiębiorców, gdzie można policzyć sobie koszty kredytu w BPH. Od tego roku (faktycznie późno piszemy o tej promocji, ale jest jeszcze trochę czasu do jej zakończenia) do końca czerwca obowiązują specjalne warunki na limit w rachunku firmowym w BPH.

Co proponuje limit w rachunku firmowym w BPH?:

  • maksymalnie do 150 tys złotych limitu
  • prowizja – 2%
  • okres kredytowania 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne
  • wysokość uzależniona od mediany wpływów
  • oprocentowanie od 5,67% w skali roku (marża od 3,5% dla wybranych klientów)
  • brak opłat za administrowanie czy gotowość
  • tylko dla małych firm

Oferta limitu rachunku firmowym w BPH jest jedną z najciekawszych na rynku pod względem ceny. Nie ma ukrytych opłat dodatkowych, jest prosta w konstrukcji co zdecydowanie jest in plus. Dostępna kwota niestety ograniczona jest o medianę wpływów miesięcznych co przy równych miesięcznych wpływach oznacza, że nie dostaniemy więcej niż średnio-miesięczny zsumowany wpływ na konto. Niemniej jednak promocja zasługuje na TOP OFERTY.