Porządków w grupie mBanku ciąg dalszy. Po zmianach jakie bank wprowadził w kredytach hipotecznych dla osób indywidualnych nadszedł czas na pośrednika finansowego – markę Aspiro. Od października firma zajmująca się doradztwem finansowym będzie funkcjonować pod marką mFinanse.

Marka Aspiro to spółka córka mBanku, która zajmuje się pośrednictwem finansowym od siedmiu lat. Pod marką Aspiro, grupa mBanku zbudowała jednego z największych pośredników finansowych w Polsce. Jak praktycznie każdy duży pośrednik sieciowy firmy specjalizuje się przede wszystkim w produktach hipotecznych. Pośrednik należący do banku, w pewnym sensie firma bardzo podobna do Open Finance, marki należącej do grupy Getin Holding, z racji ścisłego powiązania z działalnością bankową instytucji „matki”. Aspiro poza produktami finansowymi, przede wszystkim kredytami, mBanku miała w swojej ofercie produkty również innych banków.

mFinanse
Nowe logo mFinanse Źródło: mbank.pl

Przez ostatnie 3 lata, od 2013 roku, polityka banku zakłada ujednolicenie identyfikacji dla wszystkim podmiotów z grupy mBanku. Banki, internetowy mBank i tradycyjny MultiBank, zostały połączone i funkcjonują pod jedną wspólną marką – mBank. Do grupy należą również mBank Hipoteczny – bank specjalnie powołany do kredytów hipotecznych – kredytujący nieruchomości mieszkalne z wykorzystaniem listów zastawnych oraz firma leasingowa mLeasing – jedna z największych tego typu firm w Polsce. Od października charakterystyczne „m” otrzyma również Aspiro pod nazwą mFinanse.

Dla klientów firmy zmiana będzie zauważalna jedynie pod względem nazwy. Wszystkie produkty oraz usługi świadczone dotychczas pod marką Aspiro pozostaną bez zmian. Zmieni się jedynie logo, które jednoznacznie będzie wskazywać na powiązanie z grupą mBanku. Zmianie uległ również adres internetowy. Dotychczasowy został zastąpiony przez mfinanse.pl, a wygląd graficzny strony jest niemalże identyczny ze stroną mBanku.