promocja kredytu konsolidacyjnego w Alior Bank

Początek roku 2016 jest raczej ubogi w promocje bankowe dla produktów kredytowych. Dotyczy to zarówno kredytów prywatnych jak i tych dla firm. Rynek skupił się na podwyżkach marż dla kredytów hipotecznych. Alior Bank wprowadził promocje na kredyt gotówkowy – nową pożyczkę lub przeniesienie kredytu z innego banku.

Oferta promocyjna obowiązuje od 14 lutego do 31 marca 2016. Skorzystać z niej mogą Ci, którzy regularnie, bez opóźnień, spłacali swoje zobowiązania kredytowe w ciągu ostatniego roku. Co bank oferuje takim klientom:

  • 30% mniejsze oprocentowanie niż w pożyczce (kredycie) dotychczas spłacanej w innym banku
  • prowizję za uruchomienie kredytu – 0 – 10% – przy konsolidacji lub 0 – 12% w przypadku nowej pożyczki (kredytu)
  • okres kredytowania do 120 miesięcy (10 lat)
  • kwotę do 200 tys złotych – w przypadku całkowitej lub częściowej konsolidacji (refinansowania) innego zobowiązania kredytowego z innego banku lub do 50 tys złotych w przypadku nowego kredytu.
  • oprocentowanie nowej pożyczki to 7%

Jak twierdzi bank w swoim oficjalnym komunikacie prasowym kształt nowej oferty bazuje na ofertach znanych z rynku firm ubezpieczeniowych. Głównym akcjonariuszem banku jest obecnie PZU i to chyba pierwszy owoc nowej współpracy i wymiany doświadczeń obu instytucji finansowych.

Nie każdy jednak będzie mógł skorzystać z oferty. Promocja kredytu konsolidacyjnego i pożyczki gotówkowej jest skierowana do osób, które:

  • w przypadku konsolidacji innych zobowiązań – terminowo spłacały raty przez ostatnie 12 miesięcy i nie posiadają zaległości
  • w przypadku nowej pożyczki gotówkowej – spłaciły ostatnie zobowiązanie kredytowe nie później niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku w Alior Bank, a ostatnie 12 rat było obsługiwanych terminowo i nie było w tym czasie na kredycie zaległości.

Bardziej korzystny wydaje się być kredyt konsolidacyjny ze względu na wyższą kwotę oraz minimalnie niższą prowizję maksymalną oraz co chyba jeszcze ważniejsze możliwe niższe oprocentowanie kredytu. Jeżeli ktoś ma kredyt z oprocentowaniem na 5% (co istotne konieczne jest posiadanie umowy lub zaświadczenia z obecnego banku o wysokości oprocentowania – w innym przypadku Alior Bank zakłada, że oprocentowanie wynosi 10%) to może uzyskać oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku.